Arama sonuçları

Doğa Koleji öğrencileri Türkiye şampiyonu

Doğa Koleji öğrencileri Türkiye şampiyonu

Doğa Koleji öğrencileri Türkiye şampiyonu. 2019 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları’nda Doğa Koleji, 3 Türkiye Satranç Şampiyonu ve 15 milli takım sporcusu çıkardı.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2019 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları 19-26 Ocak tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda 7-12 yaş kategorisinde 1893, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda 13-18 yaş kategorisinde 661 ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası’nda 81 sporcu olmak üzere toplam 2 bin 636 sporcu bir hafta boyunca şampiyonluk için yarıştı.

 

DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Şampiyonada Doğa Koleji, 3 Türkiye Satranç Şampiyonu ve 15 milli takım sporcusu çıkaran tek okul oldu. Zeki Berke Çaputcuoğlu, Elif Zeren Yıldız ve Taha Özkan Türkiye Satranç Şampiyonu olurken; ilk 10’da ise Samet Harun Özsaç, Abdullah Mete İnceçınar, Oğuz Kağan Gürer, Ateş Atabay Ayhan, Bora Yarar, Eren Güzel, Nehir Yalçın, Barış Çınar Şahbudak, Yusuf Rüzgar Bayramıçlılar, Giray Kaan Durukan, Sudenaz Yalçın derece alan diğer öğrenciler oldu.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, öğrencilerin başarısını şöyle yorumladı:

ÖĞRENCİLERİMİZ YETENEKLERİNE GÖRE YÖNLENDİRİLİYOR

“Öğrencilerimizin şampiyonluklar elde etmesinden ziyade, böylesine nitelikli ve büyük bir buluşmada centilmence yarışmayı öğrenmesi de bizi çok mutlu etti. Öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda performans sporlarına yöneltmek ve ilgilendikleri branşların yaşam kültürlerini onlara tanıtmak uygulamalı derslerde en değerli prensiplerimiz. Okulumuzun başarılı sporcuları milli takımlarda, NBA’de ve pek çok farklı uluslararası platformda kendine yer buluyor. Öğrencilerimiz kürekten snowboarda, satrançtan badmintona, biniciliğe kadar birçok spor dalında faaliyet gösteriyor. Modern teknolojiye sahip kampüslerimizde sanatsal ve fiziksel gelişimlerini destekleyici faaliyetler yürütüyoruz. Fiziksel gelişimleri ve sanata olan ilgileri, akademik başarıları da beraberinde getiriyor.”

Doğa Koleji Satranç Bölüm Başkanı Beyhan Somalı da satranç eğitiminin anasınıfında başladığını anlattı.

30-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş