Arama sonuçları

Doğa satış için Rekabet Kurulu’na başvurdu

Doğa satış için Rekabet Kurulu’na başvurdu

Geçtiğimiz 20 Ağustos’ta yüzde 100 hissesini gayri menkul sektöründeki isimlerden Metal Yapı Konu şirketi ile faaliyet gösteren Ömer Saçaklıoğlu'na satın Doğa Koleji devir işlemleri için Rekabet Kurulu’na başvurdu.

Okul öncesi, ilk, orta ve lise özel eğitim öğretim kurumları sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerin devredilmesi işlemi için Rekabet Kurulu’na başvuruda bulunduğu öğrenildi. Rekabet Kurumu’nun sitesinde yer alan duyuruya göre, Artı Öğretim Anonim Şirketi'nin yüzde 100 hissesinin Fethi Şimşek tarafından Asist Öğretim Kurumları Anonim Şirketi'ne devredilmesi için başvuru yapıldı.

Asist Öğretim Kurumları Anonim Şirketi'nin çoğunluk ve kontrol hisselerinin, Ali Ferzan Nalbantoğlu, Beykoz Doğa Öğretim Yatırım ve Ticaret AŞ, Serkan Bünyamin Çelikten tarafından ortaklardan Konsensus Öğretim Yatırımları ve Ticaret AŞ'ye devredilmesi, Konsensus Öğretim Yatırımları ve Ticaret AŞ'nin çoğunluk ve kontrol hisselerinin de International Education Systems BV, IES ll BV, Beykoz Doğa Öğretim Yatırım ve Ticaret AŞ, Fethi Şimşek ve Ali Ferzan Nalbantoğlu tarafından Omar Elektrik AŞ'ye devredilmesi işlemleri için Kurul’a başvuruldu.

ZİNCİR OKUL GEÇEN HAFTA SATILDI

2002 yılında Fethi Şimşek tarafından kurulan Doğa Okulları'nın 106 kampusu, 70 bin öğrencisi ve 8 bin çalışanı var. Okulun çoğunluk hissesi ise 2011 yılında özel sermaye fonlarından biri olan Turkven tarafından satın alınmıştı. 

Doğa Okulları’nın yüzde 100 hissesi için nihai satış anlaşması 20 Ağustos 2016'da imzalandı. Satış işlemi, Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe önde gelen şirketlerinden Metal Yapı Konut ile Fethi Şimşek ve Turkven tarafından danışmanlık verilen yabancı yatırımcılar arasındaki anlaşmanın imzalanmasıyla sonuçlandı. 

DOĞA’YI KİM SATIN ALDI? ÖMER SAÇAKLIOĞLU KİMDİR?
1980 yılından beri gayrimenkul geliştirme konusunda Metal Yapı Konut şirketiyle faaliyet gösteren Ömer Saçaklıoğlu, eğitim kampusları, ofis, rezidans, AVM ve otel konusunda uzmanlaşmıştır. Yakın geçmişte Kemerlife XXI-XXII-XXIII, Arcadium Life I-II-III, Real Life, Aqua Florya AVM, İstanbul Akvaryum, Crowne Plaza Florya, Historia AVM, Fatih Ofis Binası, Arketip ve Country Life gibi birçok başarılı projeleri tamamlayan Metal Yapı Konut’un şu anda Levent İstanbul Tower ve Küçükçekmece Blue Lake projeleri devam etmektedir.

 

24-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş