Arama sonuçları

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne akreditasyon

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne akreditasyon

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne akreditasyon. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı, Avrupa Plastik Cerrahi Eşyetkilendirme Kurulu (EBOPRAS) tarafından akredite edildi. 

DEÜ'den yapılan açıklamaya göre, EBOPRAS, sahip olduğu altyapı ve akademik yeterlilik nedeniyle DEÜ Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'nı akredite etti. DEÜ, Avrupa'da 7'nci, Türkiye'de ise ilk akredite edilen merkez olma unvanını kazandı.

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ'NE AKREDİTASYON

 

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Avrupa'nın önemli sağlık merkezi haline geldiğini belirterek, hastane yetkililerini tebrik etti.

Hotar, şöyle konuştu:

"Rektörlüğümüz, Dokuz Eylül Üniversitesi hastanemizin güçlenmesi, ulusal ve uluslararası alanda başarılarının geliştirilmesi ile teknolojik imkanlarının çağa uygun şekilde güncellenmesi noktasında desteğini arttırarak sürdürmektedir. Akademisyenlerimizin çalışmalarıyla iftihar ediyoruz, bilimsel projelerinde yanlarında oluyoruz. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı hocalarımız, alanlarında Türkiye'de ilk olmayı başarmış ve göğsümüzü kabartmıştır. Bu akreditasyon ile Dokuz Eylül Üniversitemiz sağlık turizmi başta olmak üzere birçok alanda öncü olacaktır. Kendilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Can Karaca da EBOPRAS'ın akreditasyonu ile hastanenin eğitim kalitesini ispatlamış olduğunu söyledi.

20-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş