Arama sonuçları

EBA TV: Yeni eğitim dönemi için 4 binden fazla video çekildi

EBA TV: Yeni eğitim dönemi için 4 binden fazla video çekildi

EBA TV: Yeni eğitim dönemi için 4 binden fazla video çekildi. TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren, EBA TV Kanalları için 10 stüdyoda günde 60 ders çektiklerini belirtti. Eren, "6 stüdyoda etkinlik ve aktivitelerimiz aynı anda devam ediyor. Çekimden kurguya, planlamadan yayına kadar 200'den fazla çalışma arkadaşım da TRT EBA TV kanallarında görev yapmakta" dedi.

Eren, Üsküdar Adile Sultan Kasrı Validebağ Öğretmenevi'nde düzenlenen "TRT EBA Kanalları Yeni Yayın Dönemi Lansmanı"nda konuştu. Eren, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının çevre ülkelere yayıldığı şubat ayından itibaren TRT olarak en üst düzey tedbirleri almaya başladıklarını söyledi.

EBA TV: YENİ EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN 4 BİNDEN FAZLA VİDEO ÇEKİLDİ

Eren, bu tedbirleri aldıkları günlerde Milli Eğitim Bakanlığından kendilerine bir telefon geldiğine değinerek, şöyle dedi: "İki günde 6 kanal diye başladık pazarlığa. En sonunda gerçekten çok kısa bir sürede 3 haftada, 3 kanalı gerçekleştirdik. Bizlere 'Bu kanalı yapabilir misiniz?' diye sorduklarında şüphesiz 'Evet.' dedik, kapasitemize bakmadan. Çünkü kamu yayıncısı olarak böyle zamanlarda tüm gayreti göstermemiz gerekiyordu."

Avrupa Yayıncılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Asya Pasifik Yayın Birliğinin vekaleten Başkanlığını yönettiğini hatırlatan Eren, tüm dünyaya bu alanda örnek olduklarını vurguladı.

DİJİTAL PLATFORMLARA YATIRIM

TRT olarak son 2 yıldır dijital platformlara yatırım yaptıklarını anlatan Eren, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kendimizi hazırlıyorduk. Kapasitemizi genişletiyorduk. İç Yapımlar Koordinatörlüğümüzü Başkanlığa çevirdik. Orada yeniden bir yapılanmaya gitmiştik. Aynı şekilde bir veli olarak da takip ediyoruz. EBA TV de Milli Eğitim Bakanlığı da gerçekten müthiş bir atılım içerisindeydi. Dijitalde tüm içeriklere erişebiliyorduk. Çalışanlarımız da fedakarca görev yaptı. Tüm Türkiye'de tedbirlerin en üst düzeyde alındığı bu dönemde gerek TRT çalışanları gerek Milli Eğitimdeki arkadaşlarım ailelerinden, kendi çocuklarından uzak kalarak, 14 gün eve gitmeyerek, kümeler halinde çalışarak bu projeyi hayata geçirmek için ellerinden geleni yaptı. Sınıfları stüdyoya çevirdik. Stüdyoları sınıflara çevirdik ve 18 milyon öğrencimizi TRT EBA TV kanallarıyla buluşturduk. TRT ailesi olarak çok mutluyuz ve gururluyuz."

Eren, şu an itibarıyla 10 stüdyoda günde 60 ders çektiklerini belirterek, şöyle konuştu: "6 stüdyoda etkinlik ve aktivitelerimiz aynı anda devam ediyor. Çekimden kurguya, planlamadan yayına kadar 200'den fazla çalışma arkadaşım da TRT EBA TV kanallarında görev yapmakta."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da konuşma yaptığı programın sonunda, öğrenciler Selçuk ve Eren'e katılım ve teşekkür sertifikası takdim etti.

Öte yandan, program alanında masa ve sıraların üzerine konulan defter ve kalem detayıyla okul ambiyansı oluşturuldu. Etkinliğe, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da katıldı.

YENİ YAYIN DÖNEMİ İÇİN 4 BİNİ AŞKIN VİDEO ÇEKİMİ TAMAMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde TRT EBA İlkokul, TRT EBA Ortaokul ve TRT EBA Lise'yi 18 milyon öğrencinin hizmetine sunarak, çocukların okul ve dersleriyle bağlantılarının kopmamasını sağlayan TRT, yeni eğitim öğretim dönemi için ders çekimlerini ve yayın içeriklerini tamamladı.

Bugüne kadar 3 bin 344 ders ve etkinlik yayınlayan TRT EBA, 21 Eylül'de başlayacak yeni dönem yayınlarında kullanılmak üzere 4 bini aşkın video çekimini tamamladı. TRT EBA kanallarında ders yayınları dışında, öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik eğitici ve ilgi çekici içerikler sunan "Tasarım ve Beceri Atölyeleri", "Özel Eğitim Programları", "Bizden" ve "Öğretmenler Odası" programlarının yayınları da devam edecek. Dersler ve programlar işaret dili ile yayınlanacak.

18-09-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş