Arama sonuçları

Eğitimde fırsat eşitliği sunan Darüşşafaka 156 yaşında

Eğitimde fırsat eşitliği sunan Darüşşafaka 156 yaşında

Eğitimde fırsat eşitliği sunan Darüşşafaka 156 yaşında. Türkiye'nin en köklü kurumları arasında yer alan ve 1863'ten bu yana eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, 156 yaşını kutluyor.

Cemiyetten yapılan açıklamaya göre, her çocuğun eşit koşullarda eğitim alması gerektiği inancıyla 156 yıldır çalışmalarını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, maddi durumu iyi olmayan ebeveyn kaybı yaşamış çocukların kaliteli bir eğitim alması ve hayata daha güçlü hazırlanması misyonuyla çalışıyor.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SUNAN DARÜŞŞAFAKA 156 YAŞINDA

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka'nın kurumların ve kişilerin bağış ve destekleriyle 156 yıldır varlığını sürdürdüğünü ve "hayırseverlik" duygusunu güçlendirdiğini belirterek, 10 binlerce annesiz ve babasız çocuğa eşit eğitim fırsatı sunan tüm bağışçılara şükranlarını sundu.

Bir ülkeye ayakta tutan, geleceğe taşıyan en önemli aracın eğitim olduğunu vurgulayan Çamaş, şu görüşlere yer verdi:

"Biz de Darüşşafaka'da bugüne kadar 10 binlerce öğrenci yetiştirdik, hepsi de çevresine, ülkesine katkı sağlayan uluslararası alanda başarılara imza attı, bizi gururlandırdı. 156 yıllık geçmişimizin gösterdiği gerçek şu ki, istemek, planlamak ve hayata geçirmek gerekiyor. Bizi de başarıya ulaştıran şey, bu yaklaşımımız oldu." 

Darüşşafaka Cemiyetinin 156'ncı yılı için hazırlanan "Var ettiniz, var olun" adlı belgesel,

30-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş