Arama sonuçları

FMV Işık Korosu İspanya’da ödülleri topladı

FMV Işık Korosu İspanya’da ödülleri topladı

FMV Işık Korosu İspanya’da ödülleri topladı. FMV Ayazağa ve Ispartakule Işık İlköğretim Okulları çok sesli korosu, İspanya’da gerçekleşen “Golden Voices of Montserrat” koro ve vokal yarışmasından iki farklı kategoride ödüllerle döndü.

Yarışmada FMV Ayazağa ve Ispartakule Işık Okulları korosu, Estonya, Litvanya, Şili, Norveç, Rusya, Japonya, Ukrayna, İsrail, Kazakistan, Özbekistan ülkelerinin koro ve vokal gruplarının yer aldığı yarışmada sergiledikleri performanslar ile öne çıktı.

FMV IŞIK KOROSU İSPANYA’DA ÖDÜLLERİ TOPLADI

Dünyanın önde gelen çocuk, genç, büyük akademik korolarının yarıştığı bölümde 62 kişilik FMV Ayazağa ve Ispartakule Işık İlköğretim Okulları çok sesli korosu Oror, Zilli De Maşa ve Kuimba adlı şarkıları 3 ve 4 sesli olarak seslendirerek ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Yaşları 10 ile 13 arasında değişen 14 öğrencinin oluşturduğu vokal grubu ise, Estonya, Norveç, Rusya, Kazakistan, Litvanya ülkelerinin vokalleri ile yarıştı. Işıklılar, 4 sesli ve a capella olarak seslendirdikleri iki şarkı performansları ile diğer ülkeler arasından sıyrılıp üçüncü oldular.

 

03-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş