Arama sonuçları

FMV Işık Okulları Erenköy Kampusu’nda 2020 LGS ve YKS seminerleri

FMV Işık Okulları Erenköy Kampusu’nda 2020 LGS ve YKS seminerleri

FMV Işık Okulları Erenköy Kampusu’nda 2020 LGS ve YKS seminerleri. Bu kez Işık Okulları Erenköy Kampusu’nda 2020 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) seminerlerimizi yaptık.

İlk olarak FMV Özel Erenköy Işık Lisesi / Fen Lisesi öğrencileriyle 2020 YKS’yi, soru tarzlarını, sınava nasıl hazırlanabileceklerini konuştuk. Ardından da 2020 LGS’ye Doğru (LGS) seminerinde ortaokul 8’nci sınıf öğrencileri ve velilerine liseye geçiş sistemini anlattık.

FMV IŞIK OKULLARI ERENKÖY KAMPUSU’NDA 2020 LGS VE YKS SEMİNERLERİ

Bu yıl 8’inci sınıfta okuyan öğrenci sayısı 4+4+4 eğitim yasasın yüzünden 1.8 milyona ulaştı. İşte bu sayının yaklaşık 600 bin artmasının öğrencileri ve sınavın yapısını nasıl etkileyeceğini tartıştık.

LGS’de fark yaratabilmek için nelere dikkat etmeleri gerektiğini, okulların kontenjanlarını ve başta yabancı özel liseler olmak üzere özel okullara nasıl öğrenci alınacağını aktardık.

Öğrencilerin yanı sıra seminerlerimize FMV Özel Erenköy Işık Lisesi / Fen Lisesi Müdürü Sevilay Eroğlu, FMV Erenköy Işık İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Gülay Erol ile rehberlik koordinatör ve öğretmenleri de katıldı.

 

-

 

-

-

 

30-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş