Arama sonuçları

Gençler! İstanbul'un tadını çıkarma zamanı

Gençler! İstanbul'un tadını çıkarma zamanı

Uzun bir yaz tatilinin ardından üniversiteler açıldı, dersler başladı. İstanbul'a ilk kez gelen "yeni üniversiteliler" ve geri dönen "eskiler" için henüz daha vizelere zaman var. Vize telaşı başlamadan İstanbul'un tadını çıkarmanın şimdi tam vakti.

"Gezmek, dolaşmak, etkinliklere katılmak güzel ama çok pahayı" diyenler için en ucuz, hatta bir kısmı ücretsiz Ekim ayı etkinliklerini bir araya getirdik.


ÜSKÜDAR SAHAF FESTİVALİ

Bu yıl ikincisi düzenlenen Üsküdar Sahaf Festivali ile rafların tozu bir kere daha siliniyor. Üsküdar sahilinde kurulan sergi alanında 70 sahaf 16 gün süren etkinlikte kitapseverlerle buluşuyor. Deniz kokusu içinde kitapların büyüsüne kapılmak isterseniz 25 Ekim'e kadar festivali ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Sahafları dolaşmaktan fazlasını isteyenler için söyleşiler, müzayedeler ve sergiler gibi pek çok etkinlik var. Festival 10:30'dan 22:30'a kadar ziyarete açık, etkinliklerinse saatleri değişebiliyor.

Detaylı bilgi http://www.uskudarsahaffestivali.com/


İSTANBUL BİENALİ- TUZLU SU

14'üncüsü düzenlenen İstanbul Bienali bu yıl da tüm kenti ele geçiriyor. Temasını serginin her bir parçasına titizlikle sindiren bienal, ziyaretçilerine sanatı ararken Tuzlu Su'yla unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor. Mekanlar İstanbul Boğazı, Adalar, Beyoğlu, Tarihi Yarımada, Kadıköy ve ޞişli olmak üzere 6 ana bölgeye yayılmış durumda. Bienal haritasını takip ederken alışılmış müzeler veya galeriler dışında kendinizi eski bankalarda, bir deniz otobüsünde, bahçede, sahilde bulabilirsiniz. Ve bunların hepsini ücretsiz yapabilirsiniz! Bienal 1 Kasım'a kadar devam ediyor ve özel durumları dışında pek çok mekan pazartesi günleri hariç her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında sanatseverleri bekliyor.

Detaylı bilgi, http://14b.iksv.org/


İSTANBUL COFFEE FESTİVALİ

Kadıköy'e yayılan kahve kokusunu takip edin! Dünyanın farklı bölgelerinden gelen kahveleri tatmak, kahvenin nasıl yapıldığını görmek için elinden kupasını düşürmeyenler İstanbul Coffee Festival'i merakla bekliyor. Festival 25 Ekim'e kadar Haydarpaşa Garı'nda gerçekleştirilecek. Bilet fiyatlarının 25 TL ile 55 TL arasında değiştiği festival konuklarını seanslar halinde ağırlayacak. Seçtiğiniz seans içinde özel sergileri ziyaret edebilir, atölyelere katılabilir, müziğin ve kahve tadımlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Haydarpaşa Garı 10:00'dan 19:00'a kadar festival konuklarını bekliyor.

Detaylı bilgi için, http://www.istanbulcoffeefestival.com/


ZERO: GELECEОE GERİ SAYIM

Sakıp Sabancı Müzesi'nin, Akbank Sanat işbirliğiyle ev sahipliği yaptığı "ZERO: Geleceğe Geri Sayım" sergisi II. Dünya Savaşı'ndan sonra oluşan yıkıma bir cevap olarak doğmuş 20. yüzyılın en büyük uluslararası sanat ağı ZERO'nun yenilikçi ruhuyla sanatı sıfırdan başlatıyor. Sergi açılışını geçtiğimiz 2 Eylül'de yaptı ancak 10 Ocak'a kadar meraklılarını ağırlamaya devam edecek. Sakıp Sabancı Müzesi, pazartesi hariç her gün açık ve çarşamba günleri müzeyi ücretsiz ziyaret edebiliyorsunuz. Sanatın bu çok farklı haline tanık olmak, müzenin boğaz manzarasını yeşillikler içinde izlemek için 10:00 – 20:00 saatleri arasında ZERO'yu ziyaret edebilirsiniz. Detaylı bilgi için, http://www.sakipsabancimuzesi.org/tr/sayfa/sergiler/zero-gelecege-geri-sayim


 

AKBANK CAZ FESTİVALİ

25. Akbank Caz Festivali'yle şehir yine caz halini alıyor. İstanbul'da caz Zorlu PSM, Volkswagen Arena ve Akbank Sanat'ın da içinde bulunduğu 10 ayrı mekandan sesini duyuracak ve 25. yılını yoğun bir programla kutlayacak. Festival "Kampüste Caz" ile bu yıl Edirne, Eskişehir, İzmir, Çanakkale, Kayseri, Adana, Ankara ve Gaziantep'e de uzanıyor. İlk konser 21 Ekim'de Akbank Sanat'ta gerçekleşecek ve 1 Kasım'a kadar farklı sanatçılarla devam edecek. Bilet fiyatlarına gelince, "Kampüste Caz" üniversite öğrencilerini 5 TL karşılığında müzikle buluştururken diğer konserlerin öğrenci bileti fiyatları 15 TL ile 40 TL arasında değişiyor. 

Detaylı bilgi için, http://www.akbanksanat.com/caz-festivali/


Haber: Aslı İNCEKOL 

23-10-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş