Arama sonuçları

Her çocuğun doğuştan getirdiği kabiliyeti vardır

Her çocuğun doğuştan getirdiği kabiliyeti vardır

Her çocuğun doğuştan getirdiği kabiliyeti vardır. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, "Her yavrumuzun doğuştan getirdiği bir kabiliyetinin olduğuna inanıyoruz" dedi.

Gül, 75. Yıl İlkokulunda düzenlenen yeni eğitim - öğretim yılı töreninde yaptığı konuşmada, 2023 vizyonuyla pek çok üstün ve yüce hedef belirlendiğini söyledi. 

Öğrencilerin çağa uygun yetiştirilmesinin önemine işaret eden Gül, şunları kaydetti:

HER ÇOCUĞUN DOĞUŞTAN GETİRDİĞİ KABİLİYETİ VARDIR

"Çocuklarımızın tasarım ve beceri atölyeleri, müze ve okul dışı öğrenme imkanları okul profili değerlendirmeleri, mesleki ve teknik eğitim iş birliğiyle yapılan çalışmalar doğrultusunda en iyi bir şekilde yetiştirmeleri için tüm eğitim camiası olarak çalışmaktayız. Her yavrumuzun doğuştan getirdiği bir kabiliyetinin olduğuna inanıyoruz. O yüzden çocuklarımızı okul ortamında bir taraftan bilgiyle donatırken aynı şekilde tasarım ve beceri atölyeleri vasıtasıyla, onlarda var olan becerileri, yetenekleri ortaya koymalarını sağlayarak öğrenme süreçlerini daha canlı, dinamik hale getiriyoruz."

Edirne Valisi Ekrem Canalp de Türkiye'deki öğrenci sayısının pek çok ülkenin nüfuslarından fazla olduğunu belirtti. Canalp, şöyle dedi:

TASARIM VE BECERİ ATÖLYELERİ

"Memleketin geleceğinin, eğitimde sağlayacağımız kaliteyle ve başarıyla bire bir örtüştüğünün farkındayız. Bu yıl 155 okulumuzda 10 farklı alanda tasarım ve beceri atölyelerini faaliyete koyacağız. Bu atölyelerden 33'ü fen, teknoloji, mühendislik atölyesi. Atölyeler hem sınavlarda öğrencilerin başarısını artıracak hem de sınavların ötesinde öğrencilerimiz buralarda görerek, yaşayarak ve bilerek öğrenecek. 2023 vizyonunda bizim en öncelikli noktalarımızdan bir tanesi sadece teorik bilgi değil, öğrencilerin bilerek, görerek ve yaşayarak öğrenmesidir." ş

Yazılım ve tasarım alanında da 31 atölye kurulacağını aktaran Canalp, 65 akıl ve zeka oyunları atölyesinin öğrenciler için hayata geçeceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Vali Canalp, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Gül ve protokol üyeleri okulda kurulan atölyelerin açılışını gerçekleştirerek, öğrencilerle burada çalışmalara katıldı.

 

 

09-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş