Arama sonuçları

İki Türk öğrenci de Uzay Kampı’nda eğitim aldı

İki Türk öğrenci de Uzay Kampı’nda eğitim aldı

 

İki Türk öğrenci de Uzay Kampı’nda eğitim aldı. 41 ülkeden 292 öğrencinin STEM alanında eğitim aldıkları ABD Uzay ve Roket Merkezi’ndeki akademiye 2 Türk öğrenci de katıldı. Honeywell, Huntsville, Alabama'da bulunan ABD Uzay ve Roket Merkezi’nde her yıl gerçekleşen Honeywell Liderlik Akademisi’ne (HLCA) sponsor olarak destek veriyor. İki hafta süren programlar kapsamında öğrenciler, kodlama, bilgisayar bilimleri ve astronotlukta karşılaşılan zorluklarla bire bir mücadele ederek; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında kariyer yapmaya teşvik ediliyor.

 

İKİ TÜRK ÖĞRENCİ DE UZAY KAMPI’NDA EĞİTİM ALDI

Honeywell Liderlik Akademisi, ABD Uzay ve Roket Merkezi’nde bu yıl iki Türk lise öğrencisini ağırladı. Akademiye katılanlardan biri İstanbul Erkek Lisesi 10’ncu sınıf öğrencisi  Işık Baran Şandan (16) ile Özel Marmara Koleji 10’ncı sınıf öğrencisi Alp Yurter (16) oldu.

Öğrencilerden Işık Baran Şandan deneyimlerini şöyle anlattı:

“Harika tecrübeler, görevler, sosyal aktiviteler düşünce şeklimizi olumlu bir şekilde etkiledi. Başka hiçbir yerde bir haftada bu kadar çok şeyi deneyimlerken, bu kadar çok eğlenebileceğimi ve öğrenebileceğimi düşünmüyorum. Ayrıca hayatım boyunca görüşmek isteyeceğim harika arkadaşlar edindim. Hayatta bir kez yaşanacak bu muhteşem tecrübe için Honeywell’e teşekkür ederim.”

Öğrenci Alp Yurter de şöyle dedi: “Asla unutamayacağım bir hafta ve eşsiz bir tecrübeydi. İyi arkadaşlar edindim. Uzaya bakış açım değişti. Diğer yandan, dünyanın dört bir yanından insanlarla zaman geçirmek ve farklı kültürlerden gelen insanlarla arkadaşlık kurmak çok heyecan vericiydi.” dedi.

Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Frans van Deursen, program hakkında şunları söyledi:

 “Dünyanın en heyecan verici ve ihtiyaç duyulan meslekleri bilim, teknoloji, mühendislik ve matematikle ilgili alanlar çevresinde gelişiyor. Honeywell’de hedefimiz, bugünün öğrencilerinin geleceğin zorluklarını çözebilecek yeni nesil mühendisler ve bilim insanları olmasını sağlamak ve insanlık için yaşam kalitesini artırma konusunda onlara ilham verebilmek. HLCA’ya Türkiye’den katılan bu özel öğrencilerin, kendi liderlik becerilerine güvenmelerine ve kendi gelecekleri için başarılı bir yol öngörüp, tasarlamalarına yardımcı oluyoruz. Honeywell bu genç öğrencilere yatırım yaparak, dünyamızı değiştirecek STEM okur-yazarlarını hazırlamaya yardımcı oluyor.”

23-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş