Arama sonuçları

Kapanan özel okullar: Öğretmenleri, çocukları, velileri mağdur etmemek sorumluluğumuz

Kapanan özel okullar: Öğretmenleri, çocukları, velileri mağdur etmemek sorumluluğumuz

Kapanan özel okullar: Öğretmenleri, çocukları, velileri mağdur etmemek sorumluluğumuz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk özel okulların kapanmasıyla ilgili açıklama yaptı. Selçuk katıldığı özel bir TV programında kapanan okullarla ilgili şunları dile getirdi:

KAPANAN ÖZEL OKULLAR: ÖĞRETMENLERİ, ÇOCUKLARI, VELİLERİ MAĞDUR ETMEMEK SORUMLULUĞUMUZ

Binlerce okul var. Bunlardan bir iki tanesinde problem oluyor. Bu sistem içinden bütün özel okulları yaftalamamak gerekiyor. Bir okul üzerinden bu gereksiz güvensizlik ortamı oluşturuyor. Ama bu tür bir okul varsa da gereğini yapmak öğretmenleri çocukları velileri mağdur etmemek bizim sorumluluğumuz. Bu yıl başladığımız özel öğretim kurumlarında bazı standartların getirilmesi konusunda çalışmalar var.

Açan kurumun yetkinliği ile ilgili yatırım sermayesi ile ilgili bazı kriterler getirip, kim okul açmaya yetkindir çalışılıyor. Bu da bitmek üzere. Bu okullar ile ilgili gereğini yapmak, öğretmemizi, çocuklarımızı, mağdur etmemek için tedbirini almak bizim sorumluluğumuzdur. Bunun farkındayız. Soruşturma, inceleme yapılıyor. Ayrıca riskli olan okullar ile ilgili çalışmalar da var. Bu okulların açılabilmesinin bir takım fiziksel şartların dışında da açan kurumun yetkinliği ile ilgili bazı kriterler ve standartlar ile ilgili yönetmelik tamamlanmak üzere. Olayların farkındayız. Araştırıyoruz.

25-08-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş