Arama sonuçları

Kapatılanların öğrencilerine ÖSYM'den hazırlık sınıfı açıklaması

Kapatılanların öğrencilerine ÖSYM'den hazırlık sınıfı açıklaması

23 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 667 sayılı KHK ile kapatılan yükseköğretim kurumlarının öğrencilerinin Türkiye’deki diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirmeleri için tercih işlemleri, 23  Ağustos 2016 tarihinde başladı. 

ÖSYM, 667 Sayılı KHK İle Kapatılan Yükseköğretim Kurumlarının Öğrencileri için Zorunlu Hazırlık Sınıfı Olan Programlar ile ilgili duyuru yayımladı. ÖSYM’den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Program adlarında “(Almanca)”, “(Fransızca)”, “(İngilizce)” vb. yabancı dil bilgisi olan programlarda öğretim, ilgili yabancı dilde yapılmaktadır. Bu nedenle bu programlarda, ilgili yabancı dilde bir yıl süreli zorunlu hazırlık programı uygulanmaktadır. Öğrencilerin tercihlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Programın adında yabancı dil bilgisi bulunmayan ancak, öğretim, %30 yabancı dilde yapıldığı için “Zorunlu Hazırlık Sınıfı” olan programların listesi ise ekte yer almaktadır. Tercih yapan/tercih yapacak olan öğrencilerin ekte yer alan tabloları dikkatle incelemeleri gerekmektedir.”

Tablolara ulaşmak için tıklayınız.

07-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş