Arama sonuçları

Karneler nasıl düzenlenecek? Notlar nasıl verilecek?

Karneler nasıl düzenlenecek? Notlar nasıl verilecek?

Karneler nasıl düzenlenecek? Notlar nasıl verilecek? İlkokullarda bu dönem sınav olmayacak. Peki karneler nasıl düzenlecek? Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Kovid-19 önlemleri ile düzenleme yaptı. 4 Ocak’a kadar sürecek uzaktan eğitim 22 Ocak’a kadar uzatıldı. Yarıyıl tatiline ise bir hafta ikinci dönemin ara tatili eklendi. Böylece ikinci dönem 15 Şubat’a kadar uzatılmış oldu.

 

MEB, aynı zamanda yazılı, karne ve yarıyıl tatili ile ilgili düzenleme yaptı. Buna göre ilkokullarda sınav yapılmayacak.

KARNELER NASIL DÜZENLENECEK? NOTLAR NASIL VERİLECEK?

Peki karne notları nasıl oluşturulacak? MEB, bu soruya şu yanıtı veriyor:

“Karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.”

Bu arada bir başka düzenleme de öğrenci hareketliliğini azaltmak için alındı. Buna göre sadece ortaöğretim öğrencileri için geçerli olacak bu uygulamada veliler 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar okul yönetimlerine başvurursa, velilerinin öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabilecek.

KARNELER NE ZAMAN DAĞITILACAK?

22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.

18-12-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş