Arama sonuçları

Koç Üniversitesi AMBA akreditasyonu aldı

Koç Üniversitesi AMBA akreditasyonu aldı

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, dünyanın en iyi lisansüstü işletme programlarının kabul edildiği AMBA (The Association of MBAs) akreditasyonunu aldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, AMBA akreditasyonunu almaya hak kazanırken, bu akreditasyonla Türkiye'den AMBA'ya katılan ilk akademik kuruluş oldu.

Dünyanın üç önemli akreditasyonundan birini veren İngiltere merkezli AMBA, sadece uluslararası standartlara uygun olan MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisans) programlarını akredite ediyor. 

Lisansüstü işletme eğitimi alanında dünyada en yüksek başarı standardını temsil eden ve sadece dünyanın en iyi lisansüstü işletme programlarının almaya hak kazandığı AMBA akreditasyonu, dünya sıralamasında ilk yüzde 2'lik dilimde yer alan MBA, MBM (İşletme Yüksek Lisans) ve DBA (İşletme Doktorası) programlarına veriliyor. 

Öğretim, müfredat ve öğrenci etkileşiminde en yüksek standartları sağlayabilen yüksek vasıflı programlar AMBA akreditasyonu almaya hak kazanıyor. 

Dünyanın sadece en üst yüzde 2'lik dilimde bulunan işletme okullarına verilen AMBA'nın akreditasyonu bugüne kadar 70 farklı ülkeden 239 işletme okuluna verildi. AMBA akreditasyonu, okulların tüm programlarına değil, sadece standartlara uygun olan MBA programlarına veriliyor. 

10 bin civarında bireysel üyesi olan AMBA'ya 55 MBA okulu üye. AMBA üyesi MBA okullarından yeni mezun olan öğrencilerin önemli bir kısmının ise Avrupa'nın önde gelen şirketlerine transfer olduğu biliniyor. 

AMBA, MBA öğrencilerini, mezunlarını, akredite okulları ve işverenleri birbirine bağlayan tek profesyonel üyelik ağı. Söz konusu kuruluş, işletme okullarına uluslararası güvenilirlik ve statü sağlıyor. 

AMBA üyeliğiyle dünyanın en iyi MBA programlarının mezunları birbirleriyle bağlantı kurabiliyor. AMBA akreditasyonu alan işletme okullarına sağlanan üyelik hizmetleri; kariyer desteği, iş ilanları, yeni bağlantılar kurma imkânları, en yeni araştırmalara erişim ve CPD etkinlikleri ve eğitimi olarak sıralanıyor.

 

05-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş