Arama sonuçları

LGS yerleştirmelerine isyan var

LGS yerleştirmelerine isyan var

LGS yerleştirmelerine isyan var. Liseye Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla, yerel ve pansiyonla yerleştirme sonuçları açıklandı. Ama velilerin de öğrencilerin de isyanı var. 

Sonuçlar açıklandıktan sonra yerleşen de yerleşmeyen de Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) tepkilerini dile getiriyor. İstedikleri okullara yerleşemedikleri söyleyen velilerin yanı sıra 97.5 ile yerel yerleştirmede herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler olduğu ortaya çıktı. 

Velilerden ÖB, “Benim çocuğum 97.5 ortalamayla yerel yerleştirmede bir okula yerleşemedi, MEB yerel yerleştirmeyi nasıl yaptığını açıklasın. Nasıl ortada kalabildi bu çocuklar” diyor.

LGS YERLEŞTİRMELERİNE İSYAN VAR

İşte LGS yerleştirmelerine ilişkin yorumlar:

Yine üzüntü içindeyiz. Çocuklar yüksek ortalamayla açıkta kaldı.

Açıktayım ne yapacağım ben şimdi?

97.25 ortalamayla kızım hiçbir okula yerleşmedi. Bu nasıl bi durumdur Bakanım lütfen bir açıklama yapın.

Amaç imam hatipleri ve meslek liselerini doldurmaktı. Sanırım yine olmadı! Ama açıkta kalanlar nakil tercihlerinde yazmak zorunda kalacaklar.

Bu sistemle çocuklar evdeki yan odaya bile yerleşemiyorlar.

0 devamsızlık, 98,2 ortalama... İmam Hatip seçseydim açıkta kalmazdım değil mi?

Oyuncak ettiniz çocukları. Evlerin çoğunda hüzün var, kavga var, özgüvenini yitirmek üzere olan çocuklar var. Dört yıllık emek saçma sapan bir sisteme ve sınava heba edildi. Allah'ınızdan bulun. 

Çocuklarımızı üzdünüz. Siz kimse istemediği okula yerleşmedi reklamını yaparken biz kırılan çocuklarımızı teselli edeceğiz. Eskiden yerleşemeyen öğrenciler düz liselere gidebilirken şimdi okuyacak lise yok!

Yüzde 14 lük dilime girdim ve obs puanım 98 benden kötü olanlar seçtiğim okula gittiler ama ben gidemedim açıkta kaldım.Sebebi ne bunun devamsızlığım da 1,5 gün niye yerleşemedim?!

Bu ülke haksızlık yapıyor, arkadaşımın obp notu benden düşük devamsızlığı benden fazla yaşı benden küçük neden o Anadolu'ya yerleşiyorlar ben yerleşemiyorum.

30-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş