Arama sonuçları

Maliye Bakanı: Mesleki eğitim özel sektöre verilmeli

Maliye Bakanı: Mesleki eğitim özel sektöre verilmeli

Mesleki eğitimle ilgili en radikal öneri Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. Ağbal, mesleki eğitimin özel sektöre bırakılması gerektiğini söyledi. 

Kocaeli Sanayi Odası Eylül Ayı Meclis Toplantısı'na katılan Maliye Bakanı Ağbal, son dönemde yaptıkları düzenlemeler hakkında bilgi verirken, eğitim konusuna da değindi. Eğitimde "radikal değişimlerin gerektiğine değinen Ağbal, şöyle konuştu. 

RADİKAL DÜZENLEMELER: Mutlaka ve mutlaka ortaöğretimde, yükseköğretimde çok daha radikal düzenlemeler yapmamız gerekiyor. 

EĞİTİM TEŞVİKİ YAYGINLAŞACAK: Özellikle biz organize sanayi bölgelerinde bu eğitim teşvikini getirdik. Biz bunu yaygınlaştırmak istiyoruz. Hükümet olarak özellikle eğitimde özel sektörün payını arttırmak istiyoruz, bu konuda teşvikleri arttırmak istiyoruz. Yani burada, biz bu teşviği getirdiğimiz zaman OSB'ler bünyesinde çok güzel örnekler çıktı.

ÖZEL SEKTÖR BİLİYOR: Çünkü özel sektör insanı nasıl yetiştireceğini biliyor. Onun için bizim ne yapıp yapıp eğitimi artık kamu eliyle olan bir iş olmaktan çıkarıp, özellikle mesleki eğitimi özel sektöre vermemiz lazım ki ihtiyaç neyse ona uygun bir eğitim ortamını oluşturalım.

Bu blog AA abonesidir

21-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş