Arama sonuçları

MEB karar verdi: Ortaokullarda yüz yüze sınavlar nasıl yapılacak?

MEB karar verdi: Ortaokullarda yüz yüze sınavlar nasıl yapılacak?

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4. sınıflar ile ortaokulların 8. sınıflarında sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edecek.

Liselerde yüz yüze sınavları erteleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaokullar için sınavların devam etmesi kararını aldı.

YÜZ YÜZE SINAVLARA DEVAM

Bakanlık Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacaktır.

Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5-6 ve 7'nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır.

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4'ncü sınıflar ile ortaokulların 8'nci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir.

SALGININ SEYRİNE GÖRE KARAR

Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda, güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması halinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecektir.

Mazereti nedeniyle sınava katılamayacak öğrenciler, ilgili öğretmenin belirleyeceği tarihte sınavlara alınacak. 

LİSELERDE 3 MAYIS'A ERTELENMİŞTİ

Bakanlık, dün yaptığı açıklama ile liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart'tan itibaren başlatılması planlanan yüz yüze sınavlarının da 3 Mayıs'tan itibaren yapılmaya başlanacağını açıklamıştı.

 

 

24-03-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş