Arama sonuçları

Meslek öğretmenleri savunma sanayide eğitim aldı

Meslek öğretmenleri savunma sanayide eğitim aldı

Meslek öğretmenleri savunma sanayide eğitim aldı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "Öğretmenlerin savunma sanayi sektörünü yakından tanımaları çok önemli."

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, öğretmenlerin savunma sanayi sektörünü yakından tanımalarının çok önemli olduğunu belirterek şöyle dedi: "Türkiye'de birçok sektörde ara eleman ihtiyacı yüksek ve bunu gidermek öğretmenlerle mümkün."

MESLEK ÖĞRETMENLERİ SAVUNMA SANAYİDE EĞİTİM ALDI

Demir, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında "Mesleki ve Teknik Eğitim Geliştirme İş Birliği Protokolü" imzalandı. Bu kapsamda meslek dersi öğretmenlerine yönelik STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ'deki eğitimfaaliyetine katıldı.

Demir, Türkiye'de teknik eğitimin kalitesinin artırılması, yaygınlaştırılması ve gençlerin teknik eğitime yönelmesinde daha etkin olmak için bakanlıkla protokol yapıldığını dile getirdi. Demir, bu protokolün muhatabının STM olarak belirlendiğini söyledi.

Demir, sanayinin bir bütün olduğuna işaret ederek şunları kaydetti: "Savunma sanayisinde yüksek teknoloji konular ağırlıklı ancak geneli düşündüğümüzde sizlerin, öğrencilerinize aktaracağınız yetkinlikler sanayinin çoğu kesiminde geçerli olacak."

ÖĞRETMENLER SAVUNMA SANAYİ YAKINDAN TANIMALI

Demir, öğretmenlerin savunma sanayi sektörünü yakından tanımalarının çok önemli olduğunu belirtti. Demir, bu eğitim sürecinin de bir kerelik olmaması gerektiğini dile getirdi.

Demir şunları dile getirdi: "Türkiye'de birçok sektörde ara eleman ihtiyacı yüksek ve bunu gidermek öğretmenlerle mümkün. Başlatılan çalışma genişleyerek devam edecek. "

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Murat İkinci, eğitimprogramıyla öğretmenlere savunma sanayisindeki teknik bilgileri aktarmaya çalıştıklarını dile getirerek şöyle dedi: "Savunma sanayisinin yetişmiş personel ihtiyacını karşılanması için en önemli faktör olarak öğretmenleri gördüğümüzden, öğretmenlerimizi bu eğitime tabi tuttuk."

Eğitim alan öğretmenlerden Abdullah Seçkin de programda uygulamanın ağırlıklı olmasını istedi.

 

18-07-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş