Arama sonuçları

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer: Edirne mesleki eğitimde güçlendi

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer: Edirne mesleki eğitimde güçlendi

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Edirne'nin mesleki eğitimdegüçlendiğini ifade etti.

İncelemelerde bulunmak üzere Edirne'ye gelen Özer, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan değerlendirme toplantısında, Edirne'nin mesleki eğitimde imkanlarını sürekli iyileştirdiğini vurguladı.

Bakanlık olarak mesleki eğitimde eğitim, üretim, istihdam çevrimini güçlendirmek için son yıllarda çok önemli adımlar attıklarının altını çizen Özer, şunları kaydetti:

"Bu adımlar sonunda sahada çok önemli dönüşümler yaşanmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, bu iyileştirmeleri 81 ile yaygınlaştırmaya çalışıyor. Tüm illerimizde mesleki eğitimdeyaşanan iyileşmeleri yakından görmekten mutluluk duyuyorum. Edirne'de mesleki eğitimigüçlendirmek için her türlü desteği sağlıyoruz. Tüm arkadaşlarımız yoğun çaba içerisindeler. Sektörle iş birliklerimizin ölçeği giderek büyüyor.

''GEREKLİ DESTEKLERİ SAĞLAYACAĞIZ"

Öğrencilerimizin mesleki eğitime yönelimleri de artmaya başladı. Okullarımızın altyapı ve atölye eksikliklerini giderdik. Edirne'de uygulamalı eğitim için çok önemli olan döner sermaye kapsamında yapılan üretim miktarı da son üç yılda dört kat arttı. Bugün gezeceğimiz okullarda yapılabilecek iyileştirmeleri yerinde tespit edip gerekli destekleri de sağlayacağız."

Edirne'de elde edilen başarılarda ortak hareket etmenin oldukça etkili olduğunu belirten Özer, desteklerinden dolayı Edirne Valisi Ekrem Canalp, milletvekilleri, belediye başkanları, hayırseverler ve paydaşlara teşekkür etti.

Özer, başarılı projelere imza atan İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ve çalışma arkadaşlarını da tebrik etti.

06-07-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş