Arama sonuçları

Milli Eğitim EBA'yı akademisyen ve öğrencilere açtı

Milli Eğitim EBA'yı akademisyen ve öğrencilere açtı

Milli Eğitim EBA'yı akademisyen ve öğrencilere açtı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul  öncesinden başlayarak her sınıf seviyesine uygun eğitsel haber, video, soru, görsel, ses ve kitabın yer aldığı Eğitim Bilişim Ağı’nı (EBA) eğitim fakültelerindeki akademisyen ve öğrencilerin kullanımına açıldı.

Böylece eğitim fakültelerindeki öğretmen adaylarının eğitim teknolojileri ve içerik hazırlama konusunda donanımlı olarak göreve başlamalarının yolu açılacak. Hürriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine göre öğrenci ve akademisyenler e-devlet şifreleriyle EBA’ya giriş yapabilecek.

MİLLİ EĞİTİM EBA'YI AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİLERE AÇTI

EBA’da kazanımlarla eşleştirilmiş içerikler, içerik üretim sistemi ve paylaşım duvarı gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca öğretmen ve öğrencilerin dosyalarını saklayabildikleri ve birbirleri ile paylaşabildikleri EBA Ders içindeki ‘Dosyalarım’ bölümünü kullanabilecek olan akademisyen ve öğrenciler, hazırladıkları eğitim içeriklerini burada yayımlayabilecek.

HER SINIF SEVİYESİNE UYGUN İÇERİK VAR

EBA’da okul öncesinden başlayarak her sınıf seviyesine uygun çok sayıda eğitsel haber, video, soru, görsel, ses, kitap, dergi, doküman, infografik, infovideo, etkileşimli uygulama, dosya saklama alanı ve içerik üretim sistemleri yer alıyor.

GELECEĞİN ÖĞRETMENLERİ HAZIRLANSIN DİYE

EBA’yı öğretmen adaylarının daha göreve başlamadan aktif bir şekilde kullanması hedefleniyor. Geleceğin öğretmenleri, göreve başladıklarında eğitim teknolojileri ve içerik hazırlama konusunda donanımlı olarak okullara adım atacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalanmış, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan çevrimiçi sosyal eğitim platformu olan EBA’da aylık 3 gigabayte ücretsiz kullanım yapılabilmesinin önü açılmıştı. Öğretmenlere ve öğrencilere eğitimde büyük kolaylık sağlayan platformda, yapılan protokol kapsamında 3 gigabayt ücretsiz kullanım hakkı için mobil-bireysel abonelerin kampanyaya kayıtlarının SMS ile gerçekleştirileceği, SMS katılımı sonrası bireysel tüm müşterilerin kampanyadan yararlanabileceği belirtilmişti.

03-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş