Arama sonuçları

Müzik eğitimi alan gençlere de burs veriyor

Müzik eğitimi alan gençlere de burs veriyor

Gençleri öğrenimleri süresince destekleyen sivil toplum kuruluşlarından biri de Tekfen Vakfı. Vakıf, başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan üniversite ve lise öğrencilerine burs veriyor. İşte Tekfen bursu ile ilgili merak ettiklerinizin yanıtları:

BURS İÇİN NEREYE BAޞVURMAK GEREKİYOR?
Başvurular, www.tekfenburs.org adresi üzerinden yapılıyor. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı burs başvuruları 5-25 Eylül arasında alınacak.

BURSTAN KİM YARARLANAMAZ?

Burstan okulundan veya  başka bir özel kurum ya da kuruluştan burs alan öğrenciler yararlanamıyor. 

KAMUYA AÇIK BURS FONU'NA KİMLER BAޞVURABİLİR?

Türkiye'de öğrenim gören, TC vatandaşı olan, sıralamada ilk 10 binde yer alan çevre, elektrik, elektronik , inşaat, kimya, makine, metalurji ve ziraat mühendislikleri,  iktisat ve işletme ile mimarlık bölümlerinde okuyanlar başvurabiliyor. Ayrıca konservatuvar müzik öğrencileri için de fonun en fazla 5 kişilik kontenjanı var. 

BURS MİKTARI NEDİR?
Vakıf bursiyer seçiminde başvuru sahibinin ailesinde en yüksek gelir sahibi kişinin maaşının yıllık 54 bin TL ve altında olması şartını arıyor. Yeni kazanan öğrenciler, okullarını kazandıkları sınav sonucuyla ya da diploma notu ile değerlendirmeye alınıyor. Ara sınıflara burslarda, öğrencinin bir önceki eğitim dönemindeki 2 dönem not ortalamasının 4 üzerinden 2.50 olması ve öğrencilerin hiçbir dersten kalmamış olması şartı aranıyor. 2015-2016 öğretim yılında burs aylık 525 TL'ydi.  

BURSLAR KARޞILIKSIZ MI?

Tekfen bursu karşılıksızdır.

BURS ALAN ÖОRENCİYE STAJ DA SAОLIYOR MU?
Vakıf, üniversite öğrencisi bursiyerlerine talep ettikleri taktirde, Tekfen Grup şirketlerinin belirlediği başvuru kriterleri çerçevesinde, staj yapma konusunda da öncelik sağlıyor. 

 

23-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş