Arama sonuçları

Nobel Ödüllü Sancar'dan gençlere mesaj var

Nobel Ödüllü Sancar'dan gençlere mesaj var

ÖSYM, üniversite sınavlarına başvuru tarihleri yaklaşırken, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adaylara mesajlarını içeren bir bilgilendirme videosu hazırladı. 

ÖSYM, "kural ihlali" nedeniyle adayların sınavlarının geçersiz sayılmasının önüne geçmek için bilgilendirme amaçlı kısa bir animasyon filmi yaptı. ÖSYM, sınav görevlilerine yönelik de adayların binalara girişlerinde ve sınavda uymaları gereken kuralları hatırlatan, başka bir eğitim amaçlı film için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz günlerde Nobel Kimya Ödülü almaya hak kazanan Prof. Dr. Aziz Sancar, üniversite sınavına hazırlanan adaylar için kamera karşısına geçti.

Sancar, üniversite adaylarına, "Benim hikayem, üniversite sınavını kazanarak başladı. İnanmak, başarmak için yeterli. Gençler, yeter ki inanın, başaracaksınız. Geleceğiniz, geleceğimizdir. Haydi üniversiteye" diye seslendi. Sancar'ın mesajlarının yer aldığı video, ÖSYM'nin hazırladığı eğitsel amaçlı bu filmlerde kullanılacak. Filmler, ÖSYM'nin internet sitesinde yayınlanacak.

YGS BAޞVURULARI İÇİN KAMU SPOTU
Öte yandan ÖSYM, 6-20 Ocak 2016 tarihleri arasında alınacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularıyla ilgili detayların yer aldığı bir kamu spotu ve üniversite adaylarına özel "Sınava Doğru" adlı bir single hazırlattı. Telif hakları alınan, 2.5 dakika süren parça, adayları sınav öncesinde motive etmek üzere spot filmlerde kullanılacak

25-12-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş