Arama sonuçları

O cevabı verdi Stanford’a girdi

O cevabı verdi Stanford’a girdi

ABD'deki Stanford Üniversitesi'ne başvuran bir lise öğrencisi, motivasyon mektubunda bir soruya verdiği ilginç yanıtla üniversiteye girmeye hak kazandı.

BBC Türkçe’nin haberine göre New Jersey'den Ziad Ahmed adlı lise öğrencisi, başvuru için istenen motivasyon mektubunda "Senin için önemli olan ne ve neden?" sorusunun altına yan yana defalarca "#BlackLivesMatters" (Siyahların Hayatı Önemlidir) yazdı.

Sosyal medyada mutlu haberini paylaşan Ahmed'i birçok kişi tebrik ederken, bazıları durumu şaşkınlıkla karşıladı. Kaliforniya eyaletindeki üniversite Times'ın dünya üniversite sıralamasında üçüncü. Üniversite, her 20 öğrenciden sadece birinin başvurusunu kabul ediyor.

Siyahların haklarını savunan "Black Lives Matter" etiketini mektubunda 100 kez kullanan öğrencinin kabul edilmesi sosyal medyada büyük yankı buldu. Ahmed, Müslüman-Amerikanlar arasında değişim yaratan biri olarak görüldüğü için 2015 yılındaki Beyaz Saray'da Barack Obama'nındüzenlediği iftar yemeğinin konuklarından biriydi. Ahmed'inYale ve Princeton Üniversitelerinden de kabul aldığı belirtiliyor.

05-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş