Arama sonuçları

Obezite ile mücadeleye üniversite öğrencileri de katılacak

Obezite ile mücadeleye üniversite öğrencileri de katılacak

Obezite ile mücadeleye üniversite öğrencileri de katılacak. Sağlık Bakanlığı, obezite ile mücadelede üniversite öğrencilerinin yer alacağı yeni bir iletişim kampanyası başlattı. Kampanyada yer alacak öğrenciler, obezite ile mücadele konusunda, broşür, afiş gibi materyallerin yanı sıra slogan hazırlayacak. 

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Arter Reklam Ajansı arasında "İletişim Kampanyası Hazırlama Projesi" iş birliği protokolü imzalandı. 

OBEZİTE İLE MÜCADELEYE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DE KATILACAK

Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi'nde düzenlenen imza törenine, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ümran Benli, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar ve Arter Reklam Ajansı Başkan Yardımcısı Fatih Olçok katıldı. 

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ümran Benli şöyle dedi:

"Amatör ruhların çok daha güzel şeyler üreteceğine inanan bir insanım. Bir iş profesyonelliğe döndüğü zaman orada bir ruh eksikliği oluyor. Proje kapsamında, çok güzel şeyler çıkacağına eminim. Gençlerin heyecanı ve güzelliği bu projeye de yansıyacaktır." 

ÜNİVERSİTELER DIŞA AÇILMALI

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, daha önce de öğrencilerin yer aldığı bir kampanyaya imza attıklarını belirterek, öğrencilerin projeye önemli katkıları olacağını, aynı zamanda saha tecrübesi kazanacaklarını söyledi. 

Üniversitelerin dışa açılması gerektiğini ifade eden Avşar, salondaki gençlere şöyle seslendi:

"Sizler mezun olduktan sonra ülkemize, insanlarımıza daha iyi hizmet verecek alanlar bulabilmelisiniz. Hepiniz pırıl pırıl, çok nitelikli gençlersiniz. Eserleriniz ortaya çıktığı takdirde görüyorum ki başaramayacağınız hiçbir şey yok. İçinizdeki cevheri yansıtacağımız ortamları oluşturduğumuzda gürül gürül akıyorsunuz. Fakültemiz, iletişim fakülteleri arasında ilk defa sağlık iletişimi dersi açmış bir fakültedir. İlk defa sağlık haberciliği dersi açmıştır."

Arter Reklam Ajansı Başkan Yardımcısı Fatih Olçok da konuşmasında, farklı sektörlerde büyük reklam kampanyalarına imza attıklarını belirterek, sürdürülebilir ve çok yönlü bir iletişim politikası izlediklerini söyledi. 

ÖĞRENCİLER 6 HAFTA EĞİTİM ALACAK

Proje kapsamında, Ajans tarafından üniversite öğrencilerine "360 Derece İletişim Kampanyası Hazırlama" eğitimi verilecek. Kampanya kapsamında, öğrenciler 6 hafta boyunca haftada iki saat olacak şekilde eğitim alacak. 

Gruplar, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünün vereceği bilgi notu doğrultusunda, "Obezite ile Mücadele" temalı iletişim kampanyası hazırlayacak. Hazırlanan kampanyalar değerlendirme heyeti tarafından seçilecek. 

19-02-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş