Arama sonuçları

Öğrencisini yetkinlik sertifikası ile mezun edecek

Öğrencisini yetkinlik sertifikası ile mezun edecek

Öğrencisini yetkinlik sertifikası ile mezun edecek ve mezun olmadan öğrenciye iş deneyimi kazandıracak. 2017-2018 öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak olan Beykoz Üniversitesi öğrencilerine mezuniyetlerinden önce iş deneyimi kazandıracak ve 12 alanda belirlenen yetkinlik sertifikası ile mezun edecek. 

Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, üniversitenin temellerinin Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ile atıldığını belirterek, öğrencilere mezuniyetlerinde yetkinlik sertifikası da verileceğini açıkladı. Durman üniversite ve eğitimi ile ilgili şu bilgileri paylaştı.

EN GENÇ ÜNİVERSİTE: Türkiye’nin en genç ve dinamik üniversitelerinden birisiyiz. Uygulama ağırlıklı eğitimle, mezun olmadan öğrencilerimize tecrübe kazandıracağız. Öğrencilerimiz eğitimleri esnasında en az bir dönemlerini alanlarında faaliyet gösteren bir işyerinde geçirecek.

TEMELİ BEYKOZ LOJİSTİK MYO İLE ATILDI: 2016’da kurulan Beykoz Üniversitesi Türkiye’nin yükseköğretim hayatına katılan en yeni üniversitelerinden biri. 2008 yılında Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile temelleri atılan üniversitemiz, mesleki yükseköğretim alanında sahip olduğu güçlü geçmişi üzerine inşa ettiği yapısı ile yükseköğretimde yenilikçi vizyonu ve yeni nesil bir üniversiteyi temsil ediyor. 

ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI EĞİTİM: Ünlü eğitim bilimci John Dewey’in ‘Eğitim hayata hazırlık değil; hayatın kendisidir’ sözünü motto olarak belirledik. Öğrencilerimizin sadece bilmek için değil, uygulamak için öğrenmeleri gerektiğine inanıyoruz. Akademik kadromuz sektör ile iç içe bir yaklaşımla ders içeriklerini oluşturuyor, bölümlerin tasarımında da iş dünyasının ihtiyaçlarından faydalandık.

STAJ AĞIRLIKLI BİR EĞİTİM: Öğrencilerin üniversitede öğrendiklerini gerçek hayatta yaşananlar ile ilişkilendirmeleri, öğrendiklerini uygulama olanağı bulmaları ve eğitimleri sürecinde gerçek hayatın içinde olmalarını arzuluyoruz. Staj ağırlıklı olarak eğitim ve öğretim programlarımızın bir parçası. Öğrencilerimiz en az bir dönemlerini alanlarında faaliyet gösteren bir işyerinde geçirecek. Fakülte lisans programlarında 7 dönem okulda, bir dönem işyerinde, yüksekokul lisans bölümlerinde 6 dönem okulda iki dönem işyerinde, önlisans programlarında ise 3 dönem okulda bir dönem işyerinde olmayı ifade eden 7+1, 6+2, 3+1 müfredatlarımızda staj, üniversitemizin Staj Koordinasyon Birimi tarafından etkin bir şekilde takip edilecek. 

YETKİNLİK BELGESİ İLE MEZUNİYET: Öğrencilerin, öğrenme alanları dışında kendilerini bireysel olarak geliştirmeleri de eğitimin bir parçası. 21’inci yüzyıl yetkinlikleri olarak ifade edilen yetkinlikler içinden olmazsa olmaz 12 yetkinlik belirledik. Liderlik, girişimcilik, yazılı ve sözlü iletişim, etik ve sosyal sorumluluk bunlardan bazıları. İş dünyası bir çalışanda bu yetkinlikleri arıyor. Bizler de öğrencilerimizin geliştirmeye açık yetkinliklerini eğitim hayatlarının başında belirleyeceğiz, iyileştirilmesi gereken alanları, ‘Yetkinlik Geliştirme’ ve ‘Kişisel Gelişim’ programları ile destekleyeceğiz. Buradan mezun olurken de diplomaları ile birlikte yetkinlik düzeylerini gösteren belgelerini vereceğiz.

HANGİ PROGRAMLARDA EĞİTİM OLACAK?

İstanbul Kavacık’ta bulunan üniversite bünyesinde, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olmak üzere dört fakülte, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu olmak üzere iki yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki meslek yüksekokulu ve yüksek lisans ve doktora programlarının sunulacağı bir Lisansüstü Programlar Enstitüsü bulunduracak. 

LİSANS PROGRAMLARINDA YÜZDE 100 BURS VAR

2017-2018 akademik yılında lisans alanlarında İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Sivil Havacılık Yüksekokulu’na öğrenci alacak olan Beykoz Üniversitesi, ön lisansta ise Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve yeni açılacak Meslek Yüksekokulu’na öğrenci kabul edecek. Üniversite, fakülte lisans bölümlerinde tüm öğrencilerine yüzde 100 burs, yüksekokul ve meslek yüksekokulu programlarında ise yüzde 100 ve yüzde 50 burs verecek. Bu yıl tamamı yüzde 100 burslu olan fakülte lisans programlarını kazanan öğrenciler devlet üniversitesinde okur gibi öğrenimleri süresince ücretsiz öğrenim görecek. Yüksekokul ve meslek yüksekokulu programlarında ise kazanan öğrencilerin yüzde10’u yine ücretsiz öğrenim görebilecek. 

 

19-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş