Arama sonuçları

Öğretmen açığı sözleşmeli öğretmenle karşılanmasın

Öğretmen açığı sözleşmeli öğretmenle karşılanmasın

Öğretmen açığı sözleşmeli öğretmenle karşılanmasın. Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, öğretmen açığı ile ilgili şöyle dedi: "Öğretmen açığı sözleşmeli öğretmenlerle değil atama bekleyen öğretmenlerin atanması ile kapatılmalıdır."

Başkentte, atama bekleyen öğretmen adayları ve Türk Eğitim Sendikası üyeleri basın açıklaması yaptı.

ÖĞRETMEN AÇIĞI SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLE KARŞILANMASIN

Kurtuluş Parkı'nda toplanan grup üyeleri, şehit öğretmenler için bir dakika saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu.

Grup üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Yunus Emre Öğür, bir araya gelme amaçlarının öğretmenlerin sorunlarını dile getirmek ve atama bekleyen öğretmen adayları olarak seslerini duyurmak olduğunu belirtti.

ÖĞRETMENLERİN SORUNLARINA ÇARE DEĞİL

Öğür şöyle konuştu: "Öğretmen atamlarında yapılan mülakat, sözleşmeli öğretmenlik gibi uygulamlar, öğretmenlerin sorunlarına çare olmamakta, aksine daha büyük sorunlara neden olmaktadır. Bizler artık daha büyük sorunlara yol açan birtakım uygulamalar yerine, öğretmenlerin sorunlarına kalıcı çözüm bekliyoruz."

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER

Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş'ta, ataması yapılmayan öğretmenlerin taleplerini kamuoyuna ve yetkililere iletmek için bir araya geldiklerini belirtti. Akkaş şöyle konuştu: "Öğretmen açığı sözleşmeli öğretmenlerle değil atama bekleyen öğretmenlerin atanması ile kapatılmalıdır."

10-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş