Arama sonuçları

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün oldu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün oldu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün oldu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ÖSYM Başkanlığı’na Prof. Dr. Halis Aygün atandı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanmasının ardından ÖSYM Başkanlığı geçtiğimiz 9 Ağustos’tan itibaren boştu. Bu süre içerisinde YKS tercihleri yapıldı ve yerleştirme sonuçları da açıklandı.

Bir ay sonra ise ÖSYM Başkanlığına atama yapıldı. ÖSYM Başkanlığına ÖSYM Başkanlığına atama yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2, 3 ve 7'inci maddeleri gereğince, ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Halis Aygün atandı.

ÖSYM BAŞKANI PROF. DR. HALİS AYGÜN OLDU

1968 Giresun Şebinkarahisar’da dünyaya gelen Prof. Dr. Halis Aygün, 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını 1992 yılında aynı üniversitede tamamlayan Aygün, doktorasını 1997’de London City University’de tamamladı.

1989-1993 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü, Topoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olan Aygün, Kocaeli Üniversitesi’nde 1998’de yardımcı doçent, 2000’de doçent ve 2006 yılında da profesör unvanını aldı.

ÖSYM'NİN MARMARA BÖLGE SORUMLUSU

Bu arada YÖK'ten paylaşılan bilgi notunda da Prof.Dr.Halis Aygün'un Kocaeli Üniversitesi'nde Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapan bir "matematikçi" olduğuna dikkat çekilerek, "Uzun yıllardır Kocaeli'nde ÖSYM'in Marmara Bölge Sorumluluğu görevini yürütmektedir.. Kısacası ÖSYM'ye bu "işin içinden gelen" bir "matematikçi" akademisyen atanmıştır" denildi.

Fotoğraf: Sözcü

06-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş