Arama sonuçları

Pakistan’da yüz yüze eğitim 'kademeli' olarak tekrar başladı

Pakistan’da yüz yüze eğitim 'kademeli' olarak tekrar başladı

Pakistan’da yüz yüze eğitim 'kademeli' olarak tekrar başladı. Pakistan'da Kasım 2020'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışlar nedeniyle tüm okul ve üniversitelerde askıya alınan yüz yüze eğitim kademeli olarak tekrar başladı.

Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, liselerde yüz yüze eğitim bugün başlarken; ilkokul, ortaokul ve üniversite öğrencileri de 1 Şubat’ta dersbaşı yapacak.

Başkent İslamabad'daki Pak-Türk Maarif Kız Lisesi’nde de başlayan yeni dönemde öğrenciler ve öğretmenler, maskeli olarak okula geldi. 

ARA VERİLEN EĞİTİM BAŞLADI

Okulun dışında tek tek ateşleri ölçülen ve ayakkabıları dezenfekte edilen öğrenciler, sosyal mesafe kurallarına uyarak dersliklerine çıktı.

Eğitim kurumunun çeşitli yerlerine Kovid-19 önlemlerinin hatırlatıldığı afişler asılırken, sınıflarda da sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi.

Başta koridorlar olmak üzere, okulun farklı yerlerine de el dezenfektanları yerleştirildi.

10 BİN 950'NİN ÜZERİNDE KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Pakistan'da eğitim kurumlarının 26 Kasım’dan 24 Aralık 2020'ye kadar eğitime çevrim içi devam etmeleri kararlaştırılmıştı.

25 Aralık 2020'den 10 Ocak'a kadar yarıyıl tatili ilan edilmişti. Söz konusu yarıyıl tatili liselerde 1 hafta, ilkokul, ortaokul ve üniversitelerde de yaklaşık 3 hafta uzatılmıştı.

Kovid-19 vakalarının 521 bini geçtiği Pakistan'da, 10 bin 950'nin üzerinde kişi hayatını kaybetti.

18-01-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş