Arama sonuçları

Sağlık bilimleri üniversiteleri toplandı

Sağlık bilimleri üniversiteleri toplandı

Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nin ev sahipliğinde "Türkiye Üniversiteleri Sağlık Bilimleri Üniversiteleri" toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, sağlık bilimleri enstitülerinin; bilimsel çalışmaların gerçekleştirildiği, geleceğin bilim insanlarının ve akademisyenlerinin yetiştirildiği, bu sayede ülkelerin uluslararası alanda tanınırlığının artırılmasına büyük katkısı olan bilim yuvaları olarak tanımlandığını anlattı.

Kazancıoğlu, "Enstitüler geleceğin bilim adamlarını yetiştiriyor. Bu yüzden bilimsel çalışmalarda önemli rol oynuyorlar" ifadesini kullandı. Kazancıoğlu, sağlık bilimleri enstitülerinin önemine işaret ederek, "Türkiye'deki üniversitelerin sağlık bilimleri enstitüleri, yüksek lisans ve doktora programları ile Türkiye'nin lisansüstü eğitim ve öğretim olanaklarının artmasına, öğretim elemanı ihtiyacının karşılanmasına ve ulusal, uluslararası bilimsel projelerle ülkemizin tanınırlığının artırılmasına büyük katkı sağlamaktadır" diye konuştu.  İşte Kazancıoğlu’nun açıklamaları: 

ENSTİTÜLER BİLİMSEL ARAŞTIRMALARDA ÖNEMLİ ROL OYNUYOR: Bezmialem Vakıf Üniversitesi olarak, sağlık bilimler enstitüsü, adli tıp enstitüsü, gastroenteroloji enstitüsü, yaşam bilimleri ve biyoteknoloji enstitüsü ile bilimsel çalışmalara ağırlık veriyoruz. Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek için çalışıyoruz. Söz konusu enstitüler, bünyesinde açılan programlar kapsamında üniversitede üretilen bilimsel araştırmalarda önemli rol oynuyor.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ: Bezmialem Vakıf Üniversitesi olarak enstitülerimiz bünyesindeki ana bilim dallarında yüksek lisans ve doktora programlarına katılmak isteyen öğrencilerimize her türlü desteği vermeye çalışıyoruz.

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINI YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ:  Ulusal ve uluslararası alanda üniversitelerle iş birliği yaparak ve öğrenci değişim programlarına katılarak eğitimin kalitesini artırmayı ve öğrencilerine farklı olanaklar sunarak geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Semra Özçelik de sürekli eğitim, uygulama ve araştırma merkezleri bulunduğunu ifade ederek, üniversitenin 1992'de kurulduğunu, 526 akademik personeli bulunduğunu, toplam personel sayısının da 3 bine yakın olduğunu bildirdi.

Bu blog AA abonesidir.

13-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş