Arama sonuçları

Selçuk: BİLSEM'lerle ilgili yeni atılım içindeyiz

Selçuk: BİLSEM'lerle ilgili yeni atılım içindeyiz

Selçuk: BİLSEM'lerle ilgili yeni atılım içindeyiz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim ve Sanat Merkezleri'nin (BİLSEM) sayısını artıracaklarını söyledi. Selçuk, şöyle dedi: 

"İnşallah hep beraber bu tür merkezlerimizin sayısını artıracağız. Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye'de BİLSEM'lerle ilgili yeni atılım içerisindeyiz. Şu ana kadar çok güzel hizmetler yürüten bu kurumlarımız bundan sonra da bu güzel hizmetleri yürütmeye devam edecekler" dedi.

SELÇUK: BİLSEM'LERLE İLGİLİ YENİ ATILIM İÇİNDEYİZ

Selçuk, Sivas Bilim Sanat Merkezi'nin (BİLSEM) açılışında yaptığı konuşmada, birçok güzelliğin bir arada yaşandığını söyledi.

Bundan dolayı da mutlu olduğunu dile getiren Selçuk, şöyle dedi: "Biraz önce Yetenek ve Beceri Merkezi'nin açılışını yaptık. Sayın Valimiz 'buralara ruh ve anlam vereceğiz' dedi ama bu ruh da verilmiş, anlam da giydirilmiş. Oradaki çocukların gözündeki pırıltıyı gördüğümde, heyecanını fark ettiğimde bunu rahatlıkla söyleyebileceğimi düşünüyorum."

HEDEF HER OKULA ATÖLYE

Velilerin çocuklarının geleceğiyle ilgili taşıdıkları heyecanı değerli bulduğunu vurgulayan Selçuk, MEB olarak BİLSEM'lerle ilgili de yeni atılımlar içerisinde olduklarını belirtti. Her okulda bu tür atölyelerin kurulmasını hedeflediklerini belirten Selçuk, şunları söyledi:

"Eminim ki birkaç sene içerisinde Türkiye bütün okullarında bu tür atölyelerin yer aldığı merkezlerini, sınıflarını çoğaltacak, bütün okullarda donatacak. Çocuklarımız daha bütünsel olarak gelişme imkanı bulacak. İnşallah bu tür kurumlar çoğaldıkça Türkiye'nin geleceğine olan inancımız kat kat artacak."

Konuşmanın ardından Selçuk ve beraberindekiler, BİLSEM'in açılışını gerçekleştirdi. 

Bakan Selçuk, daha sonra Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesindeki 4 Eylül Kültür Merkezi'nde basına kapalı gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları Programı"na katıldı.

25-10-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş