Arama sonuçları

Siirt Üniversitesi de tıp fakültesi kuracak

Siirt Üniversitesi de tıp fakültesi kuracak

Siirt Üniversitesi de tıp fakültesi kuracak. Siirt Üniversitesi (SİÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, üniversite bünyesinde kurulan tıp fakültesinin 2019-2020 akademik yılında ilk öğrencilerini alacağını bildirdi.

SİİRT ÜNİVERSİTESİ DE TIP FAKÜLTESİ KURACAK

Prof. Dr. Erman, kuruluşu tamamlanan tıp fakültesinin, Afiliasyon Hastanelerin Ortak Kullanımı Yönetmeliği ile fakülte hastanesi ihtiyacının karşılanmasıyla  öğrenci kabulüne hazır hale geldiğini ifade etti. 

İLK ÖĞRENCİLER 2019-2020 ÖĞRETİM YILINDA ALINACAK

Erman, afilasyon yoluyla Siirt Devlet Hastanesi'nin SİÜ Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismiyle hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Erman, tıp fakültesine ilk öğrencilerin gelecek akademik yıldan itibaren alınmaya başlanacağını aktardı. Erman, öğretim üyesi ihtiyacının karşılanması için çalışmaların da sürdüğünü belirtti. 

Erman, kadro aktarımlarını Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) gönderdiklerini, hazır hale gelmesinin ardından öğretim üyesi alımı ilanına çıkacaklarını kaydetti. 

SİÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca da bölgeye hizmet etmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi. 

14-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş