Arama sonuçları

Sosyal medya dersi MEF Üniversitesi’nde başladı

Sosyal medya dersi MEF Üniversitesi’nde başladı

Sosyal medya dersi MEF Üniversitesi’nde başladı. Sosyal medya ve dijital devrimin etkisi iş yaşamını da değiştiriyor. İşte bu değişen iş ortamına öğrencileri hazırlamak, farklılaşan müşteri alışkanlıkları, pazarın dinamiklerini yorumlamak, sosyal medyanın marka iletişimindeki önemini ve vazgeçilmezliğini anlamak sosyal medya dersi de üniversitelere girdi. Zorlu Holding’in destekleriyle MEF Üniversitesi’nde başlayan Sosyal Medya ve Fenomen Kavramı başlıklı ders başladı. Üniversitenin Youtube sayfası üzerinden herkese açılan Sosyal Medya ve Fenomen Kavramı dersi Türkiye’de bir ilk oldu.

SOSYAL MEDYA DERSİ MEF ÜNİVERSİTESİ’NDE BAŞLADI

Her hafta perşembe günü Sasyal Medya Uzmanı Serdar Özerman’ın ev sahipliğinde ağırlanan fenomenlerle şu konular işleniyor: ‘Marka Yaratırken Sosyal Medya’’, ‘‘Sosyal Medya ve Sanat Etkileşimi’’, ‘‘Ün ve Sosyal Medya Fenomenliği’’, ‘‘Sosyal Medyanın Kadını Erkeği Olur mu?’’, ‘‘Yeni Nesil Medya.’’ Bugüne kadar Eylül Öztürk, Kalben, Akasya Asıltürkmen gibi birçok farklı fenomenin ağırlandığı derste önümüzdeki haftalarda, Sokak Röportajları, Var Böyle Tipler gibi farklı fenomenler ağırlanmaya devam edecek.

 

YENİLİKÇİ ÖĞRENME YÖNTEMLERİ SÜRÜYOR

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin sosyal medya dersi ile ilgili şöyle konuştu:

‘‘Dünyada tüm programlarında Flipped Learning’i uygulayan ve Dünya Flipped Learning Girişimi’nin açıkladığı Flipped Learning standartlarının belirlenmesinde Harvard, Stanford ile öncü olarak kabul edilen MEF Üniversitesi yenilikçi öğrenme yöntemlerine devam ediyor. Yeni medya, gündelik hayatı ve iş hayatını büyük ölçüde değiştirdi. Bu gün şirketler, rekabet güçlerini artırmanın vazgeçilmez unsurlarından biri olarak sosyal medyayı görüyor. Amacımız özellikle son yıllarda daha da önem kazanan fenomen kavramı ile öğrencilerimize ve üniversitemiz youtube sayfası üzerinden ilgilenen herkese bu dersi açarak sosyal medyayı farklı profesyonel alanlarda en etkin şekilde kullanılmasını sağlamaktır.’’

 

PAZARLAMA KANALI HALİNE GELDİ

 

Dersin Koordinatörü Serdar Özerman ise şöyle konuştu:

‘‘Bugün milyonlarca kişi sosyal medyada içerik üretiyor. Tüm markalar, farklı stratejilerle sosyal medyada görünürlüklerini artırmayı hedefliyorlar. Sosyal medya; hem ticari hem politik alanda etkisini ve önemini artırıyor. Artık sosyal medya, iletişim stratejilerinin önemli bir parçası haline geldi. Tüketicilerin, müşterilerin sosyal medyada geçirdikleri sürenin artması; bu mecrayı şirketler ve marka açısından önemli bir pazarlama kanalı  haline getirdi. Bu ders ile amacımız fenomenler eşliğinde öğrencilerimizin sosyal medyayı aktif bir şekilde profesyonel hayatlarında kullanmalarını sağlamak.’’

Zorlu Holding desteğiyle bu dönem sonuna kadar devam edecek olan Soyal Medya ve Fenomen Kavramı Dersi her hafta perşembe günü saat 18.00’de MEF Üniversitesi youtube sayfasından canlı olarak yayınlanıyor.

 

20-03-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş