Arama sonuçları

Teknofest’te yapay zekalı tekstil projesi ödül getirdi

Teknofest’te yapay zekalı tekstil projesi ödül getirdi

 

Teknofest’te yapay zekalı tekstil projesi ödül getirdi. Teknofest’te, Üsküdar Amerikan Lisesi (UAA) 12. sınıf öğrencisi Yiğit Alp Elmas ve ekibi, Türk start-up’lar arasında birincilik, globalde ise ikincilik ödülünü aldı. Ana sponsorluğu üstlenen Google ile San Francisco’ya ve Google’ın merkez ofisine gidecek olan Elmas, aynı zamanda 20 bin dolar değerinde bulut kredisi kazandı.

Teknofest İstanbul Havacılık ve Teknoloji Festivali, liseli mucitlere de projelerini sunma imkânı sağladı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Teknofest’te düzenlenen ve 1500’ün üzerinde başvuru alan Take Off İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi'nde Üsküdar Amerikan Lisesi (UAA) 12. sınıf öğrencisi Yiğit Alp Elmas ve ekibi global girişimcilik ödülüne layık görüldü.

TEKNOFEST’TE YAPAY ZEKALI TEKSTİL PROJESİ ÖDÜL GETİRDİ

Yiğit Alp Elmas ve ekibi, “Yapay zekâ ile tekstil sektörü için trend tahmini yapan girişim projesi” ile Türk start-up’lar arasında birinci, globalde ise ikincilik ödülünü aldı. Ana sponsorluğu üstlenen Google ile San Francisco’ya ve Google’ın ABD’deki merkez ofisine gidecek olan Elmas, aynı zamanda 20 bin dolar değerinde bulut kredisi kazandı. Elmas, geçtiğimiz yıl da Teknofest Yapay Zekâ yarışmasında birinci olmuştu.

21-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş