Arama sonuçları

TEOG'da 227 bin kontenjan boş

TEOG'da 227 bin kontenjan boş

Yerleştirildikleri okullardan memnun kalmayan ve zorunlu açık liseye kayıt edilenler ile özel okullardan devlete geçmek isteyen öğrencilerin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (TEOG) nakil uygulamasının üçüncü tur sonuçları açıklandı. 31 Ağustos-4 Eylül'de gerçekleşen üçüncü nakil uygulaması ile yerleştirmeye esas nakil uygulaması son bulmuş oldu. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açılamaya göre son nakil sürecinde başvuruda bulunan öğrenci sayısı 283 bin 795 oldu. Bu öğrencilerden 64 bin 784’ü tercihleri doğrultusunda bir başka okula nakil oldu. Son nakil uygulamasının sonucunda halen örgün ortaöğretim kurumlarında 227 bin 769 kontenjan var.

11 BİN AÇIK ÖОRETİME

Tercih yaptığı halde tercihleri doğrultusunda herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemediği için açık öğretim kurumlarına yerleşen öğrenci sayısı 11 bin 822, bu öğrencilerin YEP ortalaması ise 216.86 oldu. 

Açık öğretim kurumlarına yerleşen öğrenciler, istemeleri halinde 10 Eylül'e kadar il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına müracaat ederek, boş kontenjanlar için üç tercih yaparak nakil talebinde bulunabilecek.

2014-2015 öğretim yılı “Temel Eğitimden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi” kapsamında 8’inci sınıf öğrencilerinin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri 11 Eylül'de tamamlanmış olacak.

Yerleştirme sonuçlarına www.meb.gov.tr'den ulaşılabiliyor.

Bu blog AA abonesidir.

07-09-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş