Arama sonuçları

Türk öğrenci Matematik ödülü aldı, Prof. Dr. Sancar duyurdu

Türk öğrenci Matematik ödülü aldı, Prof. Dr. Sancar duyurdu

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) saygın üniversiteleri arasında yer alan University of North Carolina at Chapel Hill’de doktora yapan Zeliha Kılıç’ın ödüle layık görülmesini Nobel ödüllü Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar sosyal medyadan duyurdu.

Aziz Sancar, Twitter’daki hesabında şu mesajı paylaştı: "UNC Matematik öğrencisi Zeliha Kılıç, doktora seviyesinde en iyi TA ödülünü aldı. Türkiye'yi onurlandırdığı  için Zeliha ile iftihar ediyoruz.”

ZELİHA KILIÇ KİMDİR?

7 haziran 1988 doğumlu Kılıç, liseyi Bayrampaşa Hüseyin Bürge Anadolu lisesinde okudu. Marmara Üniversitesi Matematik bölümüne ilk sıradan girdi ve 2010'da mezun oldu. Yine Marmara Üniversitesi’nde teorik matematik alanında master yaptı. Master sırasında Bahçesehir Üniversitesi'ne asistan olarak göreve kabul aldı. Çalışırken de oradan aldığım maaşla İngilizce kursuna giderek doktoraya başvurdu. Ardından ikinci sene Bahçeşehir Üniversitesi'nde çalışırken MEB ile YLSY'den burs aldı ve bu bursla UNC’ye kabul aldı. Kılıç,  halen UNC’de doktora yapıyor.

19-12-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş