Arama sonuçları

Üniversite öğrencilerine 'umre' turu

Üniversite öğrencilerine 'umre' turu

Üniversite öğrencilerine 'umre' turu. Diyanet İşleri Başkanlığı okul öncesi eğitim başta olmak üzere eğitimin hemen her kademesinde etkinliğini artırıyor. Bu kez de üniversite öğrencileri için proje hazırladı: Umre turu.

Üniversite koridorlarına, 26 yaşın altındaki üniversite öğrencilerinin katılabileceği bildirilen programa ilişkin duyurular asıldı. Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre umreye gitmek isteyen öğrencilerden, Hac ve Umre Muhasebe Müdürlüğü adına bankalara, piyasanın altında belirlenen tutarı ‘peşin’ olarak yatırmaları istendi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 'UMRE' TURU

Programa kayıt yaptıran öğrenci velilerinin de “İmkanlar ölçüsünde” etkinlikten yararlanabileceği bildirildi. Tura katılmak isteyen öğrencilere, Türk Hava Yolları’nın (THY), uçuş programına üyelik şart koşuldu. Tur programı, “Mekke’de dört gün, Medine’de ise iki gün kalış” olarak hazırlandı. Etkinlik çerçevesinde yedi otelle anlaşma sağlandı.

HEDİYELER DE VERİLECEK

Diyanet’in düzenlediği program dahilinde umreye gidecek öğrencilere hediyeler verileceği de belirtildi. Üniversitelerin panolarına asılan umre duyurusunda tura katılacaklara, “Kuran-ı Kerim, umre yolcusu rehberi, kutsal iklimde dua, Tavaf ve Sa’y duaları, seyahat el çantası, kutsal yolculuk umre CD’si, seccade, tespih ve sırt çantası” hediye edileceği bildirildi. Sonuncusu 20-24 Nisan 2019 tarihlerinde tamamlanacak programların bedeli 2 bin 280-2 bin 480 TL olarak belirlendi.

22-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş