Arama sonuçları

Üniversite yıllarınızı ‘değişerek’ geçirin

Üniversite yıllarınızı ‘değişerek’ geçirin

Üniversite yıllarınızı 'değişerek' geçirin. Üniversite öğrencileri için yaşama geçirilen değişim programları size başka üniversitelerde öğrenci olma şansı veriyor. Bu programlar sayesinde öğrenciliğiniz bir ya da iki dönemini bir Avrupa ülkesinin üniversitesinde de geçirebilirsiniz.  Yine değişim programlarıyla Türkiye’deki üniversitelerden birinde de okuma fırsatı yakalayabilirsiniz.

ÜNİVERSİTE YILLARINIZI 'DEĞİŞEREK' GEÇİRİN

Bu programlar arasında en önemlisi ise Avrupa Birliği’nin (AB) en büyük öğrenci değişim programı olan Erasmus. YÖK’ün başlattığı Mevlana ve Farabi programları da sizlere hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki üniversitelerde öğrenci olma hakkı veriyor.

BAޞKA ÜLKEDEKİ ÜNİVERSİTENİN ÖОRENCİSİ OLUN


Bu programlar size farklı kültürlerle tanışma şansı verirken bir başka üniversitenin eğitim ortamını görmenizi de sağlıyor. Üstelik değişim programlarına katılan öğrenciler gittikleri programa göre ya AB’den ya da YÖK’ten burs alabiliyor.

Öğrenciliğinizi bu programlara katılarak renklendirebilir ve farkı eğitim ortamlarında da öğrenci olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu yüzden kurumlarınızda bu programları yürüten ofislerle bağlantı kurarak nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

ERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMI NEDİR?

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI NEDİR?

MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI NEDİR?

Fotoğraf: Yaşar Üniversitesi

13-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş