Arama sonuçları

Uzmanlardan LYS öncesi 5 öneri

Uzmanlardan LYS öncesi 5 öneri

12 Mart Pazar günü gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) sonuçları açıklandı. Kadir Has Üniversitesi; YGS sonucunu öğrenen, LGS adayı öğrencilere önemli önerilerde bulunuyor. İşte YGS sonrası, LYS öncesi 5 önemli öneri: 

ZAMAN KAYBETMEDEN YOLA DEVAM: LYS sonuçlarının yerleştirme puanına katkısı YGS’den daha fazladır. YGS puan türü ile öğrenci alan bir program hedeflemiyorsanız sonuç ne olursa olsun zaman kaybetmeden yolunuza devam etmelisiniz.

YGS BAŞARI SIRASINA GÖRE DEĞERLENDİRME YAPMAYIN: LYS puan türü ile bir programa yerleşmeyi hedefleyen öğrenci için LYS sonrasında elde edeceği başarı sırası çok daha önemlidir; bu nedenle YGS başarı sırasını dikkate alarak olumlu ya da olumsuz değerlendirme yapması yanıltıcı olabilecektir.

MUTLAKA HEDEFİNİZ OLSUN: Mutlaka bir hedefiniz olsun; fakat hedefinizi belirlerken kendi akademik başarınızın, gösterdiğiniz/göstereceğiniz performansın farkında olun. Hedeflerinizi belirlerken gerçekçi olmaya gayret edin; hedefinize ulaşmak için küçük adımlarla ilerlemek size güven kazandıracaktır.

ÇALIŞMAYI BIRAKMAYAN ADAY KARŞILIĞINI ALIR: Unutmayın ki, aldığı YGS sonucunu doğru değerlendiren ve bu doğrultuda asla çalışmayı bırakmayan aday, bu çalışmasının karşılığını her zaman alır.

HAYATTA KENDİNİZİ GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ YERİ BELİRLEYİN: Sizler için mühim olan; hayatta kendinizi görmek istediğiniz yeri çok iyi belirleyip, başta üniversite olmak üzere başarılı ve keyifli bir yaşam hayalini sürdürmek ve bunun için çok çalışmaktır.

29-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş