Arama sonuçları

Y kuşağı hangi teknolojinin kullanılacağını belirliyor

Y kuşağı hangi teknolojinin kullanılacağını belirliyor

Y kuşağı hangi teknolojinin kullanılacağını belirliyor. Profesyonel hayata atılan Y kuşağı ile şirketlerin teknoloji ihtiyacı da artıyor. Plantronics, iş hayatında son 5 yılda yüzde 100 artış gösteren Y kuşağının ihtiyaçlarına dikkat çekiyor

Her geçen gün hayatımıza daha fazla giren teknolojik ekipmanların iş süreçlerine olan etkilerini gözlemlemek için Plantronics’in 2013 yılından itibaren devam eden araştırma programının sonuçları açıklandı. 

 

Y KUŞAĞI HANGİ TEKNOLOJİNİN KULLANILACAĞINI BELİRLİYOR

 

Özellikle Y kuşağının iş hayatındaki hacminin artmasıyla kullanımı yaygınlaşan teknolojik ekipmanların iş süreçlerinin daha dinamik ve verimli olmasına yardımcı olduğu kanıtlandı.

2013 yılında ABD, Fransa ve Almanya’da yaklaşık 2000 profesyonel personel üzerinde araştırmalara başlayan Plantronics, farklı demografik yapıdaki kişilerin iş süreçlerine nasıl yaklaştığını ve teknolojik ekipmanların iş süreçlerine olan etkilerini araştırdı. Bu araştırmada; ürün geliştirme, pazarlama, iletişim kurma becerileri ve müşteri bağlılığı gibi başlıklarda önemli değişimleri tespit etti. 

Y KUŞAĞI İŞ YAŞAMINDA YER ALDIKÇA

Özellikle Y kuşağının iş süreçlerine dahil olmaya başlamasıyla 2017 yılında teknolojik ekipmanların iş süreçlerindeki verimliliği yüksek bir oranda artırdığı tespit edildi. Plantronics, 2013 yılında araştırma grubuna dahil olan çalışanların yüzde 12’sini oluşturan Y kuşağının, 2017 yılında yaklaşık yüzde 50’ye ulaşmasının büyük etkisi olduğunu vurguladı.

GÜRÜLTÜ VERİMLİLİĞİ DÜŞÜREN EN ÖNEMLİ ETKEN

Araştırmaya katılan gruplarda iş süreçlerinin aksamasına ve verimliliği düşüren etkenlerde ise gürültü faktörü ön plana çıktı. Araştırmaya katılan tüm çalışma gruplarında ortam gürültüsünün bir iş yerinde maruz kalınabilecek en büyük üç negatif etkenden biri olduğu ortaya çıktı.

29-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş