Arama sonuçları

Üniversite hastaneleri çalışanları için iyileştirme talebi

Üniversite hastaneleri çalışanları için iyileştirme talebi

YÖK'ten üniversite hastaneleri çalışanlarına ilişkin iyileştirme talebi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yaptığı açıklamada, önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler ve bu hastanelerde çalışanlar ile ilgili yapılan düzenlemelerin bir benzerinin üniversite hastaneleri ve çalışanları için de yapılması yönündeki talebini Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a ilettiğini belirtti. Saraç, Bakan Albayrak'ın konuya olumlu yaklaştığını söyledi.

Saraç'ın Twitter üzerinden "Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a üniversite hastanelerindeki sağlık çalışanlarının 'kadro ve özlük' haklarına yönelik iyileştirme talebimizi ilettik. Kendileri konuya olumlu yaklaştı" notuyla paylaştığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

Son günlerde sağlık çalışanları Yeni Koronavirüs hastalığı ile mücadelede büyük fedakarlık içerisinde çalışmaktadır.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerdeki sağlık çalışanlarının kadro ve özlük hakları durumlarının iyileştirilmesine yönelik yapılan açıklamalar memnuniyet vericidir.

Bununla birlikte, bu iyileştirmenin sağlık hizmeti sunumunda göz ardı edilemeyecek durumda olan "üniversite hastanelerinde" çalışan sağlık çalışanları için de geçerli olması, meseleye bütüncül bir şekilde yaklaşıldığını gösterecek ve üniversite hastanelerindeki sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu yükselecektir.

Bu çerçevede Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler ve bu hastanelerde çalışanlar ile ilgili yapılan düzenlemelerin bir benzerinin üniversite hastaneleri ve çallışanları için de yapılması yönündeki taleplerimizi Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a ilettik.

Sayın Bakanımızın üniversite hastanelerimizin önlemine vakıf olduğunu görmekten dolayı büyük memnuniyet duyduk. Bu salgın sürecinde "önce insan ve sağlık" diyen Bakanımızın bu konuya olumlu yaklaşacağına olan güvenimizin tam olduğunu ifade ederiz.

Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç

YÖK Başkanı

24-03-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş