Arama sonuçları

Yükseköğretimde uluslararasılaşma tartışılacak

Yükseköğretimde uluslararasılaşma tartışılacak

Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK), "Yükseköğretimde Uluslararasılaşma ve Türkiye'deki Üniversitelerin Uluslararası Görünürlüğü" çalıştayı 28 Kasım 2022'de düzenlenecek. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, çalıştaya 40 dolayında üniversiteden öğretim üyeleri davet edildi. Çalıştaya, "yükseköğretimde uluslararasılaşma" konusunda uzman yönetici ve araştırmacılar ile ilgili kurum temsilcileri de katılacak.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Türkiye'deki üniversitelerin uluslararası görünürlüğünü artırma ve yükseköğretimin uluslararasılaşması çerçevesinde atılması gerekli adımlara ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere ilgili paydaşlarla bir araya geleceklerini ifade etti.

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI İÇİN

YÖK olarak yükseköğretim kurumlarına, uluslararası alanda görünürlüklerini artırma adına yürütecekleri faaliyetlerde yol gösterici ve yardımcı olacaklarını belirten Özvar, şöyle dedi: "Bu kapsamda, çalıştayda uluslararasılaşmanın desteklenmesi, küresel iş birliği alanları ve küresel rekabet ortamında Türkiye’nin stratejik öncelikleri gibi birçok önemli konu ele alınacaktır. Çalıştay neticesinde oluşacak bilgi ve tecrübe paylaşımının, uluslararasılaşma konusundaki planlamalarımızı ve atacağımız adımları desteklemesini hedefliyoruz."

Çalıştayda, üniversitelerin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, TÜBA, YÖKAK, Maarif Vakfı, TİKA, YTB, Yunus Emre Enstitüsü, Ulusal Ajans ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu gibi kuruluşlardan temsilciler de yer alacak.

06-11-2022

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin