Arama sonuçları

e-YDS 2017/2 başvuruları başladı

e-YDS 2017/2 başvuruları başladı

e-YDS 2017/2 İngilizce alanında, 25 Şubat’ta Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak. Sınava başvurular, 25 Ocak – 16 Şubat arasında alınacak. Sınav, saat 14:30’da başlayacak ve 180 dakika sürecek. Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 4 bin, İstanbul’da 431, İzmir’de 72 olacak. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dahil edilmiş olacak. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre e-YDS’de kapasite artışı nedeniyle; e-YDS Kılavuzu’nda yer alan ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ koşulu e-YDS 2016/11 itibariyle ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir’ şeklinde değiştirildi. 

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile alan deneme e-sınavı hazırlandı. 

2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2017 e-YDS) Kılavuzu’na ulaşmak için tıklayınız

 

Deneme e-Sınav Uygulamasına ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru için tıklayınız.

25-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş