Arama sonuçları

Eğitim Teknolojileri Zirvesi başlıyor

Eğitim Teknolojileri Zirvesi başlıyor

Eğitim, teknoloji ve medya sektörünün paydaşları ile düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesinin lansmanı yapıldı. Zirvenin bu seneki konsepti "sihre yolculuk" olarak belirlendi. 

Eğitim Teknolojileri Zirvesi basın lansmanı, Zirve Koordinatörü Isıl Boy Ergül ile Medya ve PR Danışmanı Ümit Sanlav’ın katılımları ile yapıldı. 4 Mart 2017`de Radisson Blu Hotel Şişli'de 4. kez düzenlenecek olan zirve, bu yıl da eğitim, iş ve medya dünyasını buluşturacak. 

Ümit Sanlav zirvenin 4 yıl önce Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) desteği ile yapıldığını hatırlatarak, zirvenin her yıl farklı konseptle gerçekleştirildiğini söyledi. 

EĞİTİM VE TEKNOLOJİ BULUŞACAK

Eğitim ve teknolojinin bu zirvede buluşacağını anlatan YTÜ öğretim görevlisi ve ETZ Koordinatörü Işıl Boy Ergül şöyle konuştu: “Biz eğitimciler olarak yaptıklarımızın bir sihir olduğuna inanıyoruz. Bu sene katılımcılarımızı şaşırtmaya kararlıyız." 

AREF UÇURACAK

Vatan Şaşmaz’ın sunumu ile gerçekleşecek 4. Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin açılışı ünlü illüzyonist Aref Ghafouri ses getirecek gösterileri ile yapılacak. Işınlanma gösterisi ile dikkatleri üzerine çekecek olan Aref, seyircilerden birini uçuracak. Sihir temasına uygun olarak sihirli duvar ve sihirli gözlük teknolojisi etkinlikte yer alacak.

Zirvede yapılacak bazı sunumlar ve atölyelerin başlıkları şöyle: Sanal Gerçeklik ile Kodlama, Hareketin Matematiği, Eğitimde TI Teknolojilerinin Kullanımı ve STEM Etkinlikleri, Kodlama ile Kendi Twitter Uygulamanı Yap, Oyunun Kitabını Yazıyoruz, Eğitimciler İçin Robotik, Beynimiz Nasıl Karar Alır? Yetişkin Eğitiminde Dijital Çözümlerin Geleceği, Stanford Hapishane Deneyi ve Dil Eğitimi, Bilgisayar Oyunları ve Oyun Bağımlılığı, Eğiticinin Eğitimi, Başka Bir Şey Arayışı, Yeni Nesil İnteraktif Video Hazırlama Atölyesi, Girişimcilik, Melek Yatırımcılık ve Ötesi, iPad ile Kodlama, Oyun Tabanlı Ölçme ve Değerlendirme, LEGO® Education WeDo 2.0, Öğrenci Merkezli Motivasyon Tasarımı: Oyunlaştırma, QuizGame Yarışması, Yeni Nesil Eğitim Teknolojileri ve Medya Çarpanı, Sihir Yaratan Kadınlar Paneli, Tedx ile Edtech Okulunuzda Bir Araya Gelirse Ne Olur?, Geleceğe Yön Verenlerin Akademisi ETZ Akademi.

Katılımcılar HoloLens’in eğitimde nasıl kullanılabileceğini ETZ’de deneyimleyebilecekler. Suda hologram, düşünce kontrollü biyonik el, 3 boyutlu çikolata baskı makinası, elektronik devre printer, 3 renkli veya flex basabilen 3 boyutlu yazıcılar, ve fotoğraf baskılı kahve makinası Türk İşi ekibi tarafından sergilenecek.

 

08-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş