Arama sonuçları

Ek yerleştirme ile üniversiteli olma şansı

Ek yerleştirme ile üniversiteli olma şansı

Üniversite sonuçları açıklandıktan sonra kimi adaylar sevindi, bazıları da tercihlerine yerleşemedikleri için üzüldü. İşte açıkta kalan bu öğrenciler ek yerleştirme ile üniversiteli olma şansını kazanacak. Ek yerleştirme başvuruları 17-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

38 BİN KONTENJAN İÇİN 

Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra üniversitelerde lisansta 18 bin 770, önlisansta 20 bin 19 olmak üzere 38 bin 789 kontenjan boş kalmıştı. Ek yerleştirme döneminde ilk yerleştirmede boş kalan, yerleştiği halde kayıt yaptırmayan öğrencilerden boşalan programlara öğrenci alınacak. Üstelik her ek yerleştirme döneminde üniversiteler yeni programlar açıyor, bu programları da tercih etme hakkınız olacak.

KİMLER BAޞVURABİLECEK?

Ek yerleştirmeye tercih yaptığı halde herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşemeyen adaylar ile hiç tercih yapmayan adayların başvurma hakkı var. Aynı zamanda açıköğretimin kontenjansız programlarına yerleşen öğrenciler de ek yerleştirmeye başvurabilecek. Bir programa yerleşen aday ek yerleştirmeye katılamayacak. Kayıt yaptırmasa bile bir programa yerleşen adayların ek yerleştirmeye başvurma hakları bulunmuyor. 

Ek yerleştirmeyle bir yükseköğretim programına yerleşen öğrencilerin kayıtları ise 31 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

 

14-08-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş