Arama sonuçları

Ensar ve TÜRGEV New York'ta öğrenci yurdu açacak

Ensar ve TÜRGEV New York'ta öğrenci yurdu açacak

Ensar Vakfı ile Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) 2014'te ABD'de birlikte kurdukları Türken Vakfı New York'ta Türk öğrenciler için 200 kişilik yurt açacak. Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu vakfın ABD'de çalışmalarını anlattı. İşte ayrıntılar: 

ÖĞRENCİYE GÜVENLİ ORTAM: Eğitimin çok önem verdikleri bir husus olduğunu ve vakfın eğitim odaklı çalıştığını belirten Dilberoğlu, Türkiye'den ve diğer ülkelerden çok fazla öğrencinin ABD'ye eğitim için geldiğini, bu öğrencilerin ihtiyaçlarına uzak kalamayacaklarınısöyledi. Dilberoğlu, buradaki öğrencilerin barınma ve güvenli bir ortamda eğitim faaliyetleri ile ilgili inisiyatif almak istediklerini ve bu nedenle Türkiye'deki TÜRGEV ve Ensar vakıfları olarak 2014'te ABD'de Türken Vakfı'nı kurduklarını söyledi. 

YURT MANHATTAN'DA OLACAK: Kuruluşundan bugüne çok önemli mesafeler kaydettiklerini ve önemli işlere imza attıklarını belirten Dilberoğlu, "Manhattan'da 200 kişilik bir yurt inşa edilecek" dedi.

HER ÖĞRENCİYE KUCAK AÇACAK: Dilberoğlu, yetişmiş insan gücüne Türkiye'nin çok fazla ihtiyaç duyduğuna dikkati çekerek, doktor, mühendis, basın mensubu gibi ihtiyaç olan her alanda Türkiye'den gelen öğrencilere kucak açmak istediklerini belirtti. 

DİĞER EYALETLER İÇİN DE BAKILACAK: ABD'nin diğer eyaletlerinde de çok sayıda Türk öğrencinin olduğunu ve buralarda da ev ve yurt faaliyetleri gibi çalışmalarda bulunacaklarını söyleyen Dilberoğlu, Türkiye'nin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu nitelikli öğrencilerin yetişmesi için destek verdiklerini kaydetti. 

ÇIPLAK GÖZLE AYIRT EDİLMİYOR: "DAEŞ, PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerinin birçoğunu çıplak gözle ayırt edebiliyorsunuz, Irak'ta Suriye'de araziye çıktığınızda anlayabiliyorsunuz ancak Fetullahçı terör örgütü, doktor, avukat, siyasetçi, akademisyen, basın mensubu kisvesi altında yetişmiş elemanları ile terör faaliyetlerinde bulunuyor ve bunları ayırt edemiyoruz. İçimize sızmışlar. Biz de yetişmiş elemanın ne kadar önemli olduğunu gösteren bu hadiseyle birlikte yetişmiş eleman noktasında Türkiye'mizin ihtiyaç duyduğu, terörle mücadele kapsamında maddi manevi bütün birikimlerimizi seferber ediyoruz." 

CUMHURBAŞKANI GURUR DUYUYOR. Türken Vakfı Başkanı Behram Turan ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vakfın çalışmaları ile gurur duyduğunu kendilerine söylediğini aktardı.

ÖĞRENCİLERE SAHİP ÇIKILACAK: Öğrencilere Boston, New York, Chicago ve Washington DC'de hizmet vermeye devam edeceklerini belirten Turan, buradaki Türk öğrencilere sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Manhattan'da yapılacak yurdun temelinin 2017'nin atılacağını ve 21 katlı bir bina olacağını anlatan Turan, burada öğrencilere yönelik sosyal faaliyetler de düzenleceğini söyledi. 

ABD'YE YAYILACAK: ABD'nin her yerine yayılarak Türk öğrencilere hizmet vermeyi amaçladıklarını kaydeden Turan, bunun büyük bir proje olduğunu ve buna hazırlandıklarını ifade etti. 

Bu blog AA abonesidir

 

23-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş