Arama sonuçları

KYK yurtları için başvuruda son gün

KYK yurtları için başvuruda son gün

Üniversite yerleştirme işlemlerinin sona ermesinin ardından Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalmak isteyen adayların başvuruları için bugün son gün. 

NASIL BAޞVURULACAK?
Üniversiteyi kazanan öğrenciler, bugün 23.59'a kadar yurt müracaatlarını yapabilecek. Başvurular www.kyk.gov.tr adresinden yapılacak.

KİMLER BAޞVURABİLİR?
İlk kez üniversite kazanan öğrencilerle ara sınıflarda okuyan öğrenciler yararlanabilecek. İlk defa özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren, ilk defa lisansüstü programlara katılacak öğrenciler, yatay ve dikey geçiş yapacak öğrenciler ile kurum yurtlarında kalıp öğrenim süresini uzatan öğrencilerin başvuruları ise daha sonra alınacak. Başvuruda bulunan bütün adayların durumları, 11 devlet kurumundan alınan bilgiler doğrultusunda değerlendirilecek. 

KİMLERİN BAޞVURULARI DEОERLENDİRİLMEYECEK?
Örgün eğitime kaydı olmayanlar, kurum veya diğer resmi kuruluşların yurtlarından “Süresiz çıkarma cezası“ almış olanlar, taksirli suçlar hariç sabıka kaydı bulunan öğrenciler, toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığı veya bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler, ailesinin ikametgâhı okulun bulunduğu belediye sınırları içerisinde bulunanlar ve ücretle sürekli bir işte çalışan veya sürekli geliri olan öğrencilerin yurt başvuruları değerlendirilmeyecek.

Bu blog AA üyesidir

17-08-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş