Arama sonuçları

Microsoft Imagine Cup’a başvurular başladı

Microsoft Imagine Cup’a başvurular başladı

Dünya çapında öğrencilerin katılabildiği teknoloji yarışması Microsoft Imagine Cup 2016’nın başvuruları başladı. Öğrencilerin takımlar kurarak teknoloji alanında projeler geliştireceği etkinliğe son katılım tarihi 15 Mart.

2003 yılından beri dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen Microsoft Imagine Cup 2016’da öğrenciler, ‘Dünya Vatandaşlığı’, ‘Oyun’ ve ‘İnovasyon’ alanlarında geleceği şekillendirecek çözümler sunacak. 30 Mart-11 Nisan tarihleri arasında jüri değerlendirmesi gerçekleşecek olan yarışmada ulusal finale katılma hakkı kazanan takımlar 12 Nisan’da ilan edilecek ve 16 Nisan’da da Türkiye Imagine Cup 2016 gerçekleşecek.
 
4 üye ve 1 mentordan oluşacak takımlarla yarışacak öğrencileri Imagine Cup 2016’da kazanan takımın üyelerine Microsoft’un en iyilerinden mentorship desteği ve dizüstü bilgisayar hediye edilecek. Finallerde birinci olan takım, Temmuz ayında ABD’nin Seattle şehrinde düzenlenecek Global Imagine Cup Finalleri’nde Türkiye’yi temsil edecek ve 50 bin Dolar kazanma şansı elde edecek. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye https://www.imaginecup.com/country/details/tr sitesinden ulaşılabilir.

16-03-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş