Arama sonuçları

Öğretmen atamalarında tarih değişti

Öğretmen atamalarında tarih değişti

Turizmcilerin talepleriyle okulların açılmasının 28 Eylül'e ertelenmesi başvuları başlayan ve 7 Eylül'de yapılacağı açıklanan 37 bin öğretmenin atama tarihinde de gecikmeye yol açtı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2015 eğitim öğretim takviminde yaşanan değişiklikle öğretmen atamasını da erteledi.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin öğretmen atamalarıyla ilgili "Eğitim öğretim takviminin başladığı 28 Eylül'de öğretmenlerimizin mehil müddetleri, yani 15 günlük süreleri tamamlanmış olarak göreve başlayabilecekleri şekilde atamalar eylül ayının ilk 15 günü içerisinde mutlaka yapılacak" dedi. Tekin daha önce öğretmen atamalarıyla ilgili bir tarih verilmediğini de savundu. 

BRANޞ DAОILIMI HENÜZ BELLİ DEОİL

Atamalarla ilgili branş dağılımları konusunda kendilerine çok talep geldiğini dile getiren Tekin, dağılımları branş isimlerini kapatarak ve norm kadro ile doluluk oranlarını göz önünde bulundurarak belirlediklerini anlattı. Tekin, norm kadro ve doluluk oranlarının, illerden gelen bilgiler doğrultusunda güncellendiğine işaret ederek, bu çalışmanın da eylül ayının ilk haftasında tamamlanacağını ve duyurulacağını söyledi.

Eğitim-öğretim yılının 28 Eylül'de başlayacağını hatırlatan Tekin, öğretmenlerin, her yıl 1 Eylül'de başlayan mesleki çalışma ve seminerlerini bulundukları ilde yapabileceğini de ekledi.

Fotoğraf: Doğa Koleji

Bu blog AA üyesidir

25-08-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş