Arama sonuçları

Öğretmen ataması Eylül’e kaldı

Öğretmen ataması Eylül’e kaldı

Bu ay içinde yapılacağı açıklanan öğretmen ataması eylül ayına kaldı. Bu ertelemede KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nde (ÖABT) ÖSYM’nin Coğrafya ve Sosyal Bilimler Öğretmenliği testlerine giren adayların puanlarını bu iki testle ilgili açılan iptal davaları olduğu gerekçesiyle açıklamaması etkili oldu. ÖSYM, bu iki alanla ilgili değerlendirme işlemini idari yargı kararı sonrasında yapacağını açıklayınca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da öğretmen atamasını eylül ayına bıraktı. Aksi halde bu iki alanın öğretmenlerinin ataması eylül ayında gerçekleştirilecekti.

BAޞVURULAR 31 AОUSTOS'TA BAޞLAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu öğretmen atamaları için başvuruların, 31 Ağustos'ta alınmaya başlanacağını 4 Eylül'de son bulacağını söyledi. Aydoğdu öğretmen atamalarını da 7 Eylül'de gerçekleştireceklerini belirtti.

EN FAZLA ÖОRETMEN AÇIОI HANGİ ALANDA VAR?

Atamalara ilişkin branş dağılımının ağustos ayının üçüncü haftası açıklanacağını vurgulayan Aydoğru, en fazla, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi, özel eğitim sınıf öğretmenliği, rehberlik, ilköğretim matematik, beden eğitimi, Türkçe, okul öncesi öğretmenliği, fen bilgisi ve teknoloji alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunduğunu kaydetti. 

Bu blog AA abonesidir

06-08-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş