Arama sonuçları

Öğretmen kadrosunu ‘deneyim’ ile oluşturuyor

Öğretmen kadrosunu ‘deneyim’ ile oluşturuyor

Öğretmen kadrosunu ‘deneyim’ ile oluşturuyor. İlk öğrencilerini 2017-2018 öğretim yılında alacak olan ide okulları eğitimci kadrosunu da tamamlıyor. Eğitimci seçiminde kriter ise “deneyim” ve “nitelik”

ÖĞRETMEN KADROSUNU 'DENEYİM' İLE OLUŞTURUYOR

ide okulları yöneticileri yaptığı açıklamada eğitim sistemleri ve öğretmen seçim kriterleri ile ilgili şunları anlattı:

ONLAR İÇİN EN ETKİLİ ÖĞRETMENLER: Çocuklarımızın erken yaşlarda başladığı bu önemli ve zorlu yolculukta en az aileler kadar hatta bazen onlardan bile daha etkili olanlar öğretmenlerdir.

ÖĞRETMENLER EN BÜYÜK DEĞER: Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, onlara bilgi ve görgü kadar karakter özellikleri de aşılayan ve geleceklerinin şekillendirilmesinde büyük bir role sahip olan öğretmenler, bir eğitim kurumunun en büyük değeridir. Çocuğumuzun eğitim alacağı kurumun öğretmenlerinin niteliği, deneyimi ve bakış açısı çocuğumuzun yarınlarında son derece önemli bir etki yaratır. Peki bizler bunun ne kadar farkındayız? Çocuğumuzun eğitim alacağı okulu, kurumu seçerken öğretmenlerine ne kadar odaklanıyoruz?

DENEYİM VE BİRİKİM ÖNEMLİ: Bir öğretmende en önemli özelliklerin başında deneyim ve birikim gelir. Yıllar içerisinde birçok öğrencinin eğitim-öğretimine katkıda bulunmuş, birçok öğrencinin hayatına dokunmuş öğretmenler, kendi birikimleri ile bu deneyimleri bütünleştirerek benzersiz birer eğitim hazinesine dönüşür, eğitimi doğru yaklaşımlarla kurgular, yapıcı ve sonuç veren adımlar atarlar.

ÖĞRETMEN DE SÜREKLİ GELİŞİM İÇİNDE: Öğrenmek sadece öğrencilere özel bir durum değildir. Günümüzde her şeyin hızla değiştiği dünyada, öğretmenler ve eğitim kadrosunun da yeniliklere açık ve kendini geliştirme odaklı olması kaçınılmaz. Çocuğumuzu emanet edeceğimiz öğretmenler de eğitimle alakalı yenilikleri takip etmeli ve uygulamayla buluşturabilmelidir. Kurumun da öğretmenlerin sürekli gelişimine zemin hazırlayacak platformları ve kaynakları sağlaması gerekir.

İNSAN ODAKLI BİR EĞİTİM SİSTEMİ: Eğitim özünde bir insan yetiştirme uğraşıdır. Bu nedenle eğitimkurumunun temelinde, odağında insanın olması büyük önem taşır. Bu insan odaklı ortamın birer kaldıracı olan öğretmenler de çocuklarımızın karakterini, yapısını ve geleceğini şekillendirirken onlara odaklı bir yaklaşım ve sistem içerisinde hareket etmeli, onları en iyi şekilde anlayıp, farklılıklarından bir çeşitlilik, bir enerji yaratabilmelidir.

ÇOCUKLAR GİBİ ÖĞRETMEN DE MUTLU OLMALI: Çocuklarımızı yarına hazırlayan öğretmenlerimizin işine odaklanması, umut ve heyecanını sürekli artırması için mutlu olmaları, kendilerini mutlu hissettikleri bir ortamda bulunmaları önemlidir. Öğretmen ne kadar mutluysa, kendini ne kadar güvende hissediyorsa o kadar verimli olur ve aynı mutluluğu ve pozitif enerjiyi çocuklarımıza aktarabilir. Bu nedenle eğitim kurumunun, öğretmenlerin mutlu olduğu, kendilerini güvende hissettiği ve sürekli gelişim gösterdikleri bir yapı sağlaması ve sunması önemlidir.

ÖĞRETMEN SEÇİMİNDE KRİTERLER: Bu yüzden de ide okulları olarak öğretmenlerimizin çocuklarımızın geleceği üzerindeki etkisinin ve bırakacağı izin farkındayız. Bu nedenle tecrübeli, vizyonu açık ve yenilikleri yakından takip eden bir eğitim kadrosu kurmayı en önemli öncelik olarak belirledik. ide okullarında öğretmenlerimiz, Türkiye’nin önde gelen köklü eğitim kurumlarında en az 10 yıl çalışmış değerli eğitimcilerden seçildi. Okulda PASS yaklaşımı uygulanıyor.

13-06-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş